Гіллям із міських парків опалюють медзаклади Соснівки

Співпраця заради економії. Взаємовигідні стосунки налагодили «Дирекція парків» і «Теплокомуненерго». Гілля від санітарної обрізки дерев у парках і скверах переробляють на щепу. Так паркове господарство економить на утилізації. А перероблену деревину для біо-котла використовують тепловики. З керівниками обох підприємств спілкувалися наші кореспонденти.

У парках і скверах міста вже готуються до нового сезону. Тут проводять санітарну обрізку гілля. Раніше деревину здавали на утилізацію. Комунальному підприємству це коштувало близько 30 тисяч гривень на місяць. Цьогоріч від такої практики відмовилися. Гілля на спеціальному обладнанні переробляють на щепу, якою розтоплюють новий біо-котел.
Олександр Радуцький, директор КП «Дирекція парків»: «Для нашого підприємства це дуже вигідно, бо утилізація нам коштувала близько 1000 грн. у день. А зараз ми домовилися, що вони забирають щепу собі».
У парках сьогодні на спеціальній машині працює бригада комунальників. Обрізану деревину вони переробляють на паливо для біо-котла.
Павло Карась, директор КП «Черкаситеплокомуненерго»: «Ми перебиваємо це гілля, а потім спалюємо. У такий спосіб даємо тепло обласній лікарні, онкодиспансеру та іншим об’єктам у Соснівці».
Добова норма для біо-котла складає близько 70 кубометрів щепи. Її комунальне підприємство змушене купувати. Щепа, яку може дати паркове господарство, значно поступається в якості. Та й перекриває потребу всього в кілька процентів. Щоправда, зауважує Павло Карась, це – хоч і незначна, та все одно економія. Обладнання з перероблення деревини зараз розташоване в парку «Перемога». Невдовзі працюватиме у сквері Хіміків, а далі, за потреби, курсуватиме містом.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net