Новини на ВІККАВіККА-новини«Гідність з обмеженими можливостями»

«Гідність з обмеженими можливостями»

- Advertisment -

«Гідність з обмеженими можливостями» показали владі та суспільству люди із особливими потребами. Зробити це вони змогли у своєму новому соціальному фільмі з однойменною назвою. Героями стрічки стали реальні люди. Так автори проекту хотіли нагадати: Україна вже приєдналася до Конвенції прав інвалідів. Щоправда, лише теоретично. На практиці ж черкащани з особливими потребами вимагають від держави повного та ефективного залучення їх до суспільства. Усі герої фільму – взяті з життя. Тож, як живуть, працюють та вчаться незвичайні люди серед звичайних людей – дивіться у сюжеті далі.

Пешокласник Ігор на перший погляд – звичайна дитина: вчиться, грає з товаришами, пізнає світ. Утім, це справді лише на перший погляд. Ігор – незрячий. Утім, його дружній характер, сміливість та хоробрість мами допомагають вчитися хлопцеві у звичайній школі.
Тетяна Скорик, директор Черкаської СШ№ 28: «Мама прийшла до мене, каже, що в неї дитина сліпа. А ще – трагедія в сім’ї (тато помер). Сказала, що не може зараз віддати дитину до інтернату, відірвати від душі, попросила, щоб він навчався у нашій школі».
Цього ж захотів і сам Ігор. Він швидко адаптувався у школі, завів друзів та навіть дівчину. Ігор – головний герой фільму «Гідність з обмеженими можливостями».
Для особливого учня знайшли спеціальні книжки і навіть вчителя, також незрячого. Вчителі радіють: дитина у стінах школи розвивається не по днях, а по годинах. А директор школи зізнається: вона свідомо йде наперекір державі.

Тетяна Скорик, директор Черкаської СШ№ 28: «Фактично я порушую закон, оскільки я запрошую його до школи, а за законом так не повинно бути. Він має вчитися вдома – 5 годин з один вчителем, 5 – з іншим».
Інша героїня фільму Оксана також впевнена – вона готова до звичайного життя. Поки дівчина відчуває себе повноцінною лише під час гри у кіно.
Труднощі виникають у людей із особливими потребами щодня, зізнається керівник проекту.
Утім, сильних духом труднощами не злякати, говорять учасники зйомок. Це вже третій фільм цієї організації про людей з особливими потребами. Знімали його більше місяця. Керівники проекту сподіваються, що після його перегляду влада нарешті дозволить особливим українцям жити повноцінно поряд з іншими людьми. Поки що посадовці навіть не запрошують людей з обмеженими фізичними можливостями для обговорення проектів, що спрямовані на покращення життя слабких тілом, але сильних духом людей.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Поліція Черкащини розшукує зниклого жителя Черкас

50-річний Мельник Андрій Іванович вийшов із дому 13 травня та досі не повернувся. Поліцейські встановлюють місцезнаходження чоловіка та просять...

За матеріалами СБУ заочно засуджено керівника «Луганськгазу», який працював на Росію

Завдяки доказовій базі, яку зібрали працівники Черкаського управління Служби безпеки засуджено ще одного ворожого поплічника, який працював на рф...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас