«Геть московський флот!»

Чорним вівторком вже охрестили опозиційні сили події 27 квітня. Під яєчним обстрілом та у димовій завісі, за відсутністю більшості у Верховній Раді таки ратифікували харківські угоди Януковича і Путіна. В обмін на газ Україна ще на двадцять п’ять років продовжила базування Чорноморського флоту Російської Федерації в Криму. Масштабними акціями спротиву на дії Президента та Верховної Ради відреагував український народ. Як це було – бачила Ольга Скорик.

Біля Верховної Ради та Маріїнського палацу міліція на ногах ще з шостої ранку. Тоді ж почали збиратись перші мітингувальники. О восьмій ранку тут вже людно. З прапорами та гаслами народ заполонив весь Маріїнський парк та сусідню вулицю, прилеглу до будівлі Парламенту, аби не допустити ратифікації угоди, підписаної між Януковичем та Путіним у Харкові. Люди говорять, що обурені продовженням строків базування Чорноморського флоту Російської Федерації на території Криму.
Анатолій Марущак, житель м. Васильків: «Те, що відбувається, є зрадою українського народу. Тому ми скандували: «Йдемо під Верховну Раду– зупинити підлу зраду».
Петро Лукович, житель м. Київ: «За Україну! Щоб Чорне море було вільне від всяких залізяк воєнних. Там повинна бути міжнародна туристична база».
Інна, студентка Чорноморського національного університету: «Я вважаю, це здача національних інтересів».

Серед протестувальників і кількасотенна делегація з Черкащини.
Володимир Столярчук, депутат Черкаської міської ради, член «Нашої України»: «Як і тисячі українців, сьогодні ми тут через те, що вважаємо всі ці угоди Україні шкодять. Бо сьогодні торгують Україною, а завтра українським народом».
Свою громадянську незгоду прийшов висловити і екс-міністр закордонних справ Володимир Огризко.
Володимир Огризко, екс-міністр закордонних справ: «Я оцінюю не позицію міністра зовнішніх справ, а позицію влади, яка є абсолютно недолугою в галузі міжнародних відносин. Тому що жодна стаття Конституції не говорить, що можна продовжувати перебування Чорноморського флоту на території України: ні чорноморського, ні американського, ніякого іншого. Те, що сьогодні бачимо, – це грубе нехтування Конституцією України».
Однак близько до Верховної Ради протестувальників не підпускають. Тут заздалегідь отаборилися прибічники Партії регіонів. Їх охороняють коридори міліції.
Ближче до обіду розпочинаються справжні бої. Мітингувальники на чолі з активістами «Свободи» намагаються прорвати щільні ряди оборони міліції та беркуту.
Людям дістається, та ще й сльозогінним газом.
Між маніфестантами Дмитро вже втратив голос, так хотів докричатися до свідомості депутатів.
Дмитро, громадянин України: «Якщо ми сьогодні проспимо Конституційний лад в Україні, то завтра ми заплатимо смертю наших батьків, ваших синів. То ми зобов’язані стояти до кінця, до відродження Конституційного ладу».
Утім у Раді голосів спротиву не почули. Продовжили термін перебування в Україні Чорноморського флоту аж до 42-го.
До мітингувальників приєдналися обурені лідери опозиційних сил.
Олег Тягнибок, лідер «Свободи»: «У стінах Верховної зради сьогодні найганебніше дійство в історії Української держави. Вони почали продавати українську державу, реально продавати українську державу».
Ніна Запотоцька, жителька м. Шполи: «Треба з автоматами і в Парламент. Так у Грузії чи Киргизії зробили . А наш народ чогось спить, знущаються над ним, як хочуть».
Перший бій за Севастополь опозиційні сили програли. Близько другої години дня з опущеними стягами вони на заклики міліції звільнили дорогу Верховної Ради. Опозиціонери обіцяють повернутися на поле бою вже одинадцятого травня.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут