Герої рідного міста

Унікальні фотографії часів війни зібрали та презентували містянам активісти ГО «Рідне місто Черкаси». Фотовиставку присвятили 67-ій річниці з Дня Перемоги у Другій світовій війні. Світлини збирали гуртом. Матеріали добирали і школярі, і волонтери громадської організації, і активісти комітету самоорганізації населення «Калиновий». Фронтові фото бачила Марина Лук’яненко.

Фронтові світлини, експоновані на тематичній виставці, – унікальні. Вони знайдені в сімейних архівах містян. Тут можна побачити і героїв, які вже відійшли у вічність, і тих солдатів, які цьогоріч крокували на параді на честь Дня Перемоги. Фронтові фотографії своїх дідів і прадідів «Рідному місту Черкаси» надсилали серед інших школярі.
Сергій Отрешко, голова ГО «Рідне місто Черкаси»: «Правнуки ще раз згадали про своїх прадідів, прабабусь, про їхній подвиг під час Великої Вітчизняної війни».
Акція, за словами Сергія Отрешка, покликана нагадати внукам і правнукам про ратний подвиг їхній предків. Й справді, збираючи фотографії, школярі чимало дізналися про своїх героїчних пращурів. Приміром, прадідусь 14-річної Іринки Чукалової загинув у битві під Сталінградом.
Ірина Чукалова, учениця ЗОШ №15: «Ми дуже пишаємося нашим прадідом і шануємо його в нашій родині».
Валентин Прокопенко, учень ЗОШ №15: «Він був льотчиком, був поранений, потрапив у полон, потім його визволили американці, отримав багато медалей, орден Червоної зірки».

Активно долучився до проведення акції комітет самоорганізації населення «Калиновий». Близько половини експонатів зібрали саме активісти КСНу.
Сергій Хомутов, голова КСН «Калиновий»: «Почали шукати серед своїх ветеранів фотоматеріали, листи, подяки».
Аби зібрані світлини побачив глядач, потрудилися студенти-дизайнери.

Антон Панасенко, дизайнер: «Фотографії деякі були дуже пошкоджені, довелося їх реконструювати, деякі домальовували і т.д.».
Організатори заходу сподіваються, що акція стане традиційною. Й наступного року фронтова експозиція презентує черкасцям ще більше цікавих світлин.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net