Герої «Мауглі» в Черкасах!

Черкаси зафестивалили. У місті стартувала «Древляндія». Упродовж п’яти днів чотирнадцять скульпторів відтворюватимуть у дереві героїв казки Редьярда Кіплінга «Мауглі». Така тематика цьогорічного фестивалю. Нагадаємо, торік митці оживили у дереві персонажів казки «Золотий ключик». Тепер ці скульптури прикрашають поляну в парку «Перемога». Подробиці першого фестивального дня «Древляндії-2010» – у наступному сюжеті.

До офіційного відкриття «Древляндії» ще кілька годин, а скульптори вже працюють. Поки що орудують лише сокирами та бензопилами. Тріски летять на всі боки.
Завдання, говорять скульптори, цьогоріч складне. Колоди – великі, по метру в діаметрі, часу мало. Аби встигнути все зробити, митцям доведеться працювати до пізньої ночі.
Іван Фізер, учасник фестивалю «Древляндія»: «Коли художник працює, він часу не помічає».
Іван Фізер розпочинає фестивальну естафету з травмою. Тому підкорювати дерево пособляє помічник.
Іван Фізер, учасник фестивалю «Древляндія»: «Таку роботу без помічників ніхто не виконує. Тим більше в такі стислі терміни – 3,5 дня – це практично неможливо виконати».
На торішній «Древляндії» Іван Фізер оживив у дереві Мальвіну. Цьогоріч чаклує над слоном із казки «Мауглі».

Іван Фізер, учасник фестивалю «Древляндія»: «Хотілося б, щоб наші українські казки були. Воно ближче і нам, і людям».
Олександр Радуцький, директор КП «Дирекція парків»: «Ми ж проводимо цей фестиваль у Дитячому парку. Це тема дитяча, всі ми з задоволенням дивилися «Мауглі», тому і тема якось по собі народилася».
На відкриття фестивалю до Черкас із джунглів приїхали і самі казкові герої. Вони надихнули скульпторів на роботу, а заодно розважили малечу. Та ще не зовсім зрозуміла, що у парку відбувається. А трохи старшим дітям вже кортить якнайшвидше побачити персонажів «Мауглі» в дереві.
Дівчинка: «Мені дуже цікаво, які зроблять фігури».
За тим, як оживатиме дерево, містяни можуть спостерігати щодня. А результат побачать вже цієї неділі. Тоді журі визначить найкращого скульптора з його творінням, а глядачі – найулюбленішого.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net