Гарячі грузини зажигають!

Запал, енергія, шаленство та пристрасть вирували на черкаській сцені. Втретє на ній – Національний балет Грузії «Сухішвілі». Танцівники приїхали з ювілейною програмою – колективу 65! Цього року балет виступив у двадцяти чотирьох містах України. У столиці «Сухішвілі» дали три концерти з повним аншлагом. Черкаси стали передостаннім містом туру, втім «гастрольної» втоми колектив не виказав: грузини дві години самовіддано гарцювали на сцені, висікаючи іскри з шабель та сердець шанувальників. На власні очі це бачила Ірина Гришко.

До початку концерту – півгодини. У коридорі, на сцені та в гримерках кипить робота.
Манана, костюмер: «Кожен концерт, кожна гастроль для мене – свято! Кожне деталь на костюмі – важлива, адже все має бути, як треба».
Виступи «Сухішвілі» вже 65 років завершуються бурхливими оплесками. І не може бути інакше, коли танцівники віддають танцю всі сили і душу. Секрет успіху ще й в тому, говорить керівник колективу у третьому поколінні Ніно Сухішвілі, що програму балету постійно удосконалюють.
Ніно Сухішвілі, директор Національного балету Грузії «Сухішвілі»: «Можна з одного-двох рухів поставити новий танок. Постійний розвиток, оновлення – принцип нашої роботи».
Крім того, «Сухішвілі» дбають про своє «професійне» майбутнє.
Ніно Сухішвілі, директор Національного балету Грузії «Сухішвілі»: «Ми самі готуємо собі наступне покоління, є школа-студія, де справжні професіонали навчають молодих не лише танцювати, а й одягатися, накладати грим».

Легендарний керівник має вподобання і серед українських колективів.
Ніно Сухішвілі, директор Національного балету Грузії «Сухішвілі»: «Я дуже поважаю ансамбль імені Вірського, з ним самим були знайомі мої мама, тато і бабуся. Взагалі український танок нам подобається, він завжди вирізнявся професіоналізмом».
Балету «Сухішвілі» професіоналізму не бракує, саме тому національні грузинські танці люди дивляться по кілька разів.

Алла, шанувальниця: «Я вже втретє приходжу, мені дуже подобається, велику майстерність ансамбль показує».
У Алли найдешевший квиток, місце у 21 ряду. Задоволення за двісті гривень, а у кращих місцях і за значно вищою ціною, кризового 2010 року черкащанам виявилося не по кишені. Утім, на зайнятих місцях – щаслива публіка. Люди з нетерпінням чекають, коли підніметься завіса.
До ювілейного туру балет підготував нову програму і приїхав з власним оркестром. Минулоріч черкаська сцена тримала натиск шістдесяти танцюристів балету, цього разу – сімдесяти. Київ Сухішвілі вразили складом зі ста танцівників!
Танок жінок зачаровує пластичністю рук та повільним рухом по сцені. Щирість у танці та несамовитий запал чоловіків щоразу зривали бурхливі оплески. Здавалося, сценічному шаленству не буде кінця. Увага глядачів прикута до ніг. Через завзяття в танці взуття доводиться змінювати тричі на рік.
Ніно Сухішвілі, директор Національного балету Грузії «Сухішвілі»: «Вони називаються «удіро» або «мести», що означає «без підошви», адже чобітки тоненькі, як рукавички, ніби шкарпетки».
За свою понад півстолітню історію балет побував у більш ніж 250 турне, 10 разів об’їздив 5 континентів, 100 країн. «Сухішвілі» став першим ансамблем народного танцю, який виступив на сцені міланського оперного театру «Ла Скала» і встановив там рекорд – завіса піднімалася і опускалася 14 разів. У Черкасах після двогодинної насолоди черкаський глядач аплодує артистам стоячи.
Тимур, танцівник: «После концерта главное – удовольствие зрителя, а себя мы не щадим».
«Сухішвілі» невипадково називають «восьмим дивом світу». Балет викликає естетичний екстаз і справді дивує.
Сергій, шанувальник: «Не очікували, що чоловіки можуть так красиво танцювати, граційно».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net