Французька фотохіромантка

Доторкнутися до сучасного французького мистецтва, та ще й безкоштовно. Така можливість з’явилася у всіх бажаючих черкасців та гостей міста. У фойє Черкаського міськвиконкому на другому поверсі відкрилася виставка французької фоторепортерки Анні Ассулін. Її ще називають фотохіроманткою – адже вона прославилася тим, що фотографувала переважно тільки руки відомих особистостей. Захід відбувається у рамках святкування днів Франції в Україні. Однією з перших виставку оглянула кореспондентка ВІККА-НОВИН Світлана Пічугіна. Далі – сюжет у її викладі.

Натруджені, мозолисті, жилаві. Такі руки можна побачити на чорно-білих світлинах, які висять на стінах у Черкаському міськвиконкомі. Це не руки ремісників або селян, як можна було б подумати на перший погляд. На фото поряд із портретами облич – руки французьких письменників та філософів 20 століття. Їх закарбувала французька фоторепортерка Анні Ассулін.
Ірина Скорина, представник «Франкомовного центру Альянс Франсез»: «20 років тому їй спала на думку ідея знімати руки видатних людей 20 століття, адже руки іноді можуть сказати більше, ніж вуста».
Із виставкою, представленою нині в Черкасах, Анні Ассулін встигла побувати в Німеччині, Австрії та Росії. Окрім черкасців, серед усіх українців ці роботи мали змогу побачити лише кияни. Роботи,

представлені на виставці, дібрані дуже суб’єктивно. Адже в колекції мисткині є понад 500 знімків письменників та їхніх рук. На черкаській виставці представлені портрети та фото рук Жана Бордіяра, Франсуази Саган, Клода Леві-Строса та інших. Захід приурочили до днів Франції в Україні.
Ірина Скорина, представник «Франкомовного центру Альянс Франсез»: «Чому Анні Ассулін? Ну, по-перше, те, що цікаво французам, повинно бути цікаво і нам. Ми дуже добре знаємо улюблених нами французьких акторів. Це дуже добре, але це колишня Франція, а треба знати, яка зараз сучасна Франція».
Виставку організував «Франкомовний центр Альянс Франсез». Французьку культуру у Черкаські маси він несе вже 15 років поспіль. Тематичні заходи він влаштовує щороку.
Павло Карась, директор Департаменту економічної політики та розвитку МВК: «Це не якась така подія, яка випадково виникла, це співпраця, яка тривала і буде тривати далі. Будуть і інші виставки, інші цікаві події».
Фотовиставка робіт французької фоторепортерки має сподобатися усім, хто цінує фотографію. У міськвиконкомі вона триватиме протягом тижня, а потім переїде до Східноєвропейського університету. Тож долучитися до французької культури встигнуть усі охочі.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net