додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Факсимільне видання «Альбому» Тараса Шевченка 1845 року презентували у Черкасах

Факсимільне видання «Альбому» Тараса Шевченка 1845 року презентували у Черкасах

0

Шевченків живопис. Світ побачило факсимільне видання «Альбому» Тараса Шевченка 1845 року. У цей час митець подорожував Україною, збираючи фольклорні та етнографічні матеріали, і робив замальовки історико-архітектурних пам’яток. Цей унікальний документ видав Фонд Миколи Томенка «Рідна країна» аби показати різні грані українського генія. Мальований «Альбом» Шевченківських подорожей Київською та Полтавською губерніями презентували у Черкасах. Розповідає Ольга Скорик.

Упродовж двох років Микола Томенко і його Фонд «Рідна країна» організовує просвітницькі проекти, аби популяризувати серед українців багатогранність спадщини Тараса Шевченка. Вже перевидано першу біографію Кобзаря авторства його товариша Михайла Чалого під назвою «Життя і твори Тараса Шевченка»; у радіоефірі з вуст творчої інтелігенції звучали рядки його поезії; створено й аудіо-версію першого видання «Кобзаря» 1840-го року. І ось світ побачив факсимільний «Альбом» Тараса Шевченка 1845-го року. Тоді митець, як член Київської археологічної комісії, мав змогу подорожувати Україною.
Микола Томенко, засновник Фонду «Рідна країна»: «Значна частина записів і малюнків – це теперішня Черкащина. Географічно, за теперішнім територіально-адміністративним поділом, – це Київщина, Черкащина, Полтавщина. Є кілька з Прилуцького району і, таким чином, Чернігівщина. Це період 1845 року – другої подорожі, де Шевченко замальовував і записував свої елементи».

На 20-ти аркушах міститься 35 малярських робіт Шевченка. Переважно акварель, сепія, замальовки олівцем та фрагменти фольклорних записів. До «Альбому» також входить додаток із науковими коментарями. Їх підготував та упорядкував відомий український вчений-літературознавець Сергій Гальченко. Науковець радіє появі такого видання і нарікає на байдужість держави.
Сергій Гальченко, упорядник наукових коментарів у виданні: «Якби я зустрівся з Норсултаном Назарбаєвим, я б сказав, що Шевченко третину своєї малярської спадщини зробив на засланні в Казахстані. То якщо в нас в Україні не можуть, то давайте видамо українською і казахською мовами».
Віктор Баранов, голова НСПУ: «До мене звернувся мій казахський друг, редактор журналу «Манат» («Пам’ять» по-казахськи). Який хоче видати в Казахстані такий «Кобзар» білінгву. Такий варіант «Кобзаря» буде».
Просвітницька акція «Шляхами Тараса Шевченка» стартувала у Києві з будинку-музею Великого Кобзаря. Микола Томенко разом із однодумцями планує об’їхати усі міста, де під час другої подорожі зупинявся Шевченко. Аби у творчій атмосфері презентувати безцінний спадок генія. «Альбом» Шевченка Микола Томенко пообіцяв подарувати бібліотекам та музеям.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version