Експрес-аналіз

Новітнє медичне обладнання у Черкасах. П’ята поліклініка на кілька місяців взяла в оренду пристрій неінвазивної діагностики формули крові та біохімічних показників. За лічені хвилини без забору крові апарат визначає більше сотні параметрів щодо стану здоров’я людини. Ноу-хау родом із Харкова. Його автори – кандидат медичних наук Анатолій Малихін та директор науково-виробничого комплексу «Біопромінь» Анатолій Пулавський. Про можливості дітища вітчизняних науковців – у наступному сюжеті.

Усе геніальне – просте. Усього п’ять датчиків, які кріпляться до тіла, рівне дихання і мовчанка – процес діагностики пішов.
Анастасія Коринда, медсестра: «Обстеження від 3 до 12 хвилин, датчики кріпляться до артерій».
Аналізатор неінвазивної діагностики Малихіна – Пулавського працює у п’ятій міській поліклініці півтора місяця. Оскільки апарат в оренді, послуги платні. Чи матиме поліклініка власну диво-техніку в майбутньому – наразі невідомо.
Анастасія Коринда, медсестра: «Ми прийняли 120 осіб. Така діагностика – зручна і безболісна».
Пристрій визначає стан організму з позицій його функціональної, гемодинамічної збалансованості, взаємозв’язку з ферментативною та імунною системою. Деякі показники, про які інформує прилад, не зустрінеш навіть у приватних лабораторіях міста.

Ірина Струтинська, заступник головного лікаря з лікувальної роботи міської поліклініки № 5: «Багато показників, біохімія, загальні, онкомаркер. Був навіть випадок діагностики пневмонії».
Пристрій не має аналогів у світі. Він зареєстрований у Євросоюзі та Росії, успішно використовується сімейними лікарями. Переваги портативної надкомпактної лабораторії – мобільність, а головне – незамінність у роботі з пацієнтами у екстрених ситуаціях.
Ірина Гришко, кореспондент: «Після обстеження пацієнту видають висновок про стан його організму за 117-ма показниками. Для отримання такого результату шляхом традиційних лабораторних досліджень хворому довелося б витратити значно більше часу, здавши, як мінімум, 6 аналізів крові та пройшовши ще кілька досліджень».
Утім, без коментаря фахівця щодо результатів обстеження не обійтися. Висновок апарату – лише підказка для лікаря.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net