Екологічна катастрофа на Черкащині

У річці Тясмин, що у Смілі, гине риба. Причому надзвичайна ситуація триває вже другий місяць. За цей час рятувальники утилізували більше півтонни карася. Ще у липні вони звернулися до санепідемстанції, ветслужби, аби з’ясувати причину масового мору риби та припинити його. Ветеринари створили спеціальну комісію. Вона згодом постановила: зі смілянською річкою все гаразд. А тим часом рятувальники продовжують щоденно збирати на березі Тясмину дохлятину. Спеціальний репортаж про складну екологічну ситуацію на річці Тясмин у викладі Наталії Кириленко.

Смілянські рятувальники на березі Тясмина збирають мертву рибу. Місцеві жителі в паніці: вони на власні очі бачили велику кількість падалі.
Житель с. Сміла: «Дуже багато, дуже і дуже багато. Під берегом було дуже багато».
Старший водолаз Смілянської рятувальної станції Віктор Терновцев за свою діяльність подібного ще не бачив.
Віктор Терновцев, старший водолаз Смілянської рятувальної станції: «Полтора месяца назад стало заметно, рыбаки начали обращать внимание, что по непонятной причине рыба всплывает и погибает».
Рятувальники вважають: масовий мор риби був зумовлений високою температурою річкової води влітку та браком кисню. Утім, начальник державної екологічної інспекції в Черкаській області Микола Клименко запевняє: у смілянській річці кисню вдосталь. Він переконаний: Тясмин забруднили шкідливими речовинами.

Микола Клименко, начальник державної екологічної інспекції в Черкаській області: «Річка Тясмин була забруднена, ми рахуємо збитки. Вони будуть представлені Кам’янському водоканалу».
Натомість директор районного комунального підприємства Кам’янський водоканал Анатолій Висоцький запевняє: ніякої мертвої риби у смілянській річці немає. Крім цього, санстанція щомісяця перевіряє стан води.
Анатолій Висоцький, директор районного комунального підприємства Кам’янський водоканал: «Я таке не можу прокоментувати. Риба не гине».
Співробітники екологічної інспекції утилізували понад півтонни риби. Збитки смілянського рибгоспу складають близько 300 тисяч гривень. Аби з’ясувати причини порушення дисбалансу смілянської фауни, була створена спеціальна комісія. Вона згодом постановила: зі смілянською річкою все гаразд.
Віктор Терновцев, старший водолаз Смілянської рятувальної станції: «Взяли пробы воды с разных мест водоемов, ну самое странное то, что в Черкассы отправили анализы и они показали, что с водой все нормально».
В лабораторії обласної екологічної інспекції зразки мертвої риби на бактерії перевірити не змогли. Оскільки рибу привезли вже зіпсованою.
Микола Клименко, начальник державної екологічної інспекції в Черкаській області : «Попередили дуже пізно і, ми не можемо провести дослідження і сказати, від чого вона загинула. Тому що вона вже стала розкладатися».
Наталія Кириленко, кореспондент: «Складна екологічна ситуація на річці Тясмин покращилася, у зв’язку зі зниженням температури. Сьогодні у смілянській річці мертвої риби поменшало».
Проте проблема залишилася не вирішеною. Вона тільки відкладена на певний час. Із настанням теплої пори року ситуація може повторитися.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net