Дві черкаські багатоповерхівки в аварійному стані

Холод, відсутність звукоізоляції та страшні щілини в стінах. Це кімнати в квартирах черкасців, які мешкаютьв аварійних будинках. На “Митниці” таких два. Вже кілька років поспіль люди чекають допомоги. Влада тримає ситуацію під контролем, фахівці шукають причини руйнування, а мешканці живутьу страху. Ситуацію вивчала Ірина Гришко. Далі – спеціальний репортаж у її викладі.

Наталія з сином живуть у трикімнатній квартирі за адресою Гагаріна, 45. Стіни їхнього помешкання вкриті тріщинами. Перші помітили кілька років тому, коли робили ремонт. Сьогодні вони ледь не перетворилися на наскрізні дірки.
Наталія Білих, мешканка будинку: «Газовики обрізали газ – бояться, щоб стіна не впала!».

Нині з кімнати руйнування поширилися на коридор.
Наталія Білих, мешканка будинку: «З вулиці чути всі звуки, чути тріск, ніби цемент сиплеться. Взагалі страшно там жити».
Через небезпеку кімната не житлова. Та комунальні послуги на цю площу нараховують. Із 2006 року мешканці ведуть активні перемовини з міською владою щодо порятунку будівлі.
Тамара Первумінська, голова правління ОСББ «Гагаріна, 45»: «Викликали інститут, написали попередження, що ситуація загрозлива… Зараз нам МВК допомагає, але проблема в тому, що немає проектувальника».
Попри те, що мешканці створили ОСББ, владці від людей не відхрещуються, втім і будівлю не відновлюють.

Олексій Леонов, заступник міського голови м. Черкаси: «Такої грандіозної руйнації немає, але ми звернулися до київського інституту, аби фахівці допомогли вирішити, що робити з будинком».
Причин руйнації, зазначає Олексій Леонов, може бути кілька.
Олексій Леонов, заступник міського голови м. Черкаси: «Може це підмивання ґрунту, наслідки перебудови або ж так палі були забиті».
Мешканці ж переконані: шкоди панельному будинку завдало незаконне перепланування квартири та підвального приміщення під перукарню. Власник салону заперечує.
Дмитро Смик, власник перукарні: «Руйнація спостерігалася ще з 2002 року, до перепланування».
Чоловік цитує висновок судово-будівельної експертизи, проведеної до перепланування.
Дмитро Смик, власник перукарні: «Імовірною причиною тріщини є розмивання міжпанельних швів».
Наразі доля будинку залежить від вердикту столичних фахівців, потому місто виділить гроші на фінансування проекту. Не виключено, що для укріплення стіни доведеться відселяти людей. Така ж ситуація ще з одним будинком.
Ірина Гришко, кореспондент: «Багатоповерхівка по вулиці Героїв Сталінграду, 14 також аварійна. Люди чекають допомоги впродовж 10 років. У кожній кутовій квартирі першого під’їздув кімнатах тріщини».
У дощ через дірки в стінах у помешканні пенсіонерки Анни Григорян утворюються калюжі.
Анна Григорян, мешканка будинку по вулиці Г. Сталінграду, 14: «Потрапляє вода крізь щілини. Як дощ, то і на підлозі, і килим мокрий, і шпалери відстають. Востаннє піввідра води вичерпала з кімнати!».
У дитячій кімнаті в квартирі пані Валентини на стінах уже з десяток «маячків». Сусіди, каже жінка, зашивають щілини гіпсоркартоном. Валентина ж ремонт принципово не робить, аби знати, наскільки велика небезпека.
Валентина Голубєва, мешканка будинку по вулиці Г. Сталінграду, 14: «Із 2000 року проблема, ставлять маячки, приходять, дивляться, контроль ніби є, але ж нічого не роблять. Пообіцяли укріпити стіни, нічого не укріплюють».
Навесні владці обіцяють герметизувати шви, ліквідувати підтоплення будівлі та закріпити плити. Проте, чи не стане обіцянка цяцянкою, покаже час.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net