Духовна сесія

Більше місяця в Черкасах обговорюють можливе будівництво нової церкви. З таким проханням до «Дирекції парків» звернулася Українська православна церква. Олександрові Радуцькому така ідея припала до вподоби. Він навіть запропонував розташувати церкву в парку 50-річчя. Це на його думку, дозволить відмежувати територію розваг від місця, де люди дбатимуть про свою духовність. Утім, останнє слово за депутатами міськради. Що вони вирішили – дивіться у сюжеті далі.

На порядку денному сесії головне питання – бути чи не бути церкві у парку 50-річчя. За задумом, святині мають відвести місце на пагорбі ближче до дамби. При в’їзді в місто її буде гарно видно. Відтак церква має стати візитівкою Черкас.
Владика Іоанн: «Призначений для того, щоб підкреслити, що Черкаси – козацьке місто, тому первинна ідея, щоб храм був дерев’яний, який нагадує нам про Київську Русь часів козацтва».
Церкву планують звести на честь архангела Михаїла, якого місто Київ навіть обрало своїм покровителем.
Владика Іоанн: «Він відомий тим, що згуртував небесні сили, коли диявол збунтувався, себе назвав богом і захотів творити по-своєму розумінню світ».
Майбутня святиня, за словами владики Іоанна, теж згуртує навколо черкасців. Депутати ідеєю пройнялися. Спершу запропонували замість запланованої дерев’яної церкви – збудувати кам’яну. Так, – говорять, – надійніше. А от комуністи ідею будівництва нової святині взагалі не підтримують.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net