Online TV
Новини на ВІККАВіККА-новиниДонеччанка, яка переїхала до Черкас, навчає дітей-переселенців малювати піском...

Донеччанка, яка переїхала до Черкас, навчає дітей-переселенців малювати піском (ВІДЕО)

У Черкасах стартував проект пісочної терапії. Переселенка з Донецька після болючого переїзду на новому місці взялась за дітей з Донбасу. Їм у незвичний спосіб допомагає пережити стрес. Бо полишити домівку для кожної дитині, каже, то велика травма. Яку саме дівчина вигадала терапію – знають наші журналісти.

Це студія пісочної анімації у Черкасах. Альона Сержантова – її випускниця. Вона переїхала з Донецька півтора року тому. Адаптуватися в новому місті їй допомогло мистецтво. Дівчина малює піском. Цього взялася навчати і дітей-переселенців. Вірить, арт-терапія полегшує стрес від переїзду.

Альона Сержантова, переселенка, викладач студії пісочної анімації: "Если говорить о детках с востока Украины, это большая необходимость. Это площадка, где они могут общаться между собой, это площадка для творчества, а в творчестве ребенок выражает себя. И это помогает".

Дітей збирають щовихідних у цьому приміщенні. Групи формують за віком. Восьмирічний Богдан вже місяць відвідує студію. Говорить: мріє стати художником, а тому уроки йому і в радість, і в користь.

Богдан Стусик, вихованець студії пісочної анімації: "Учимся рисовать и у нас очень получается. Но если что-то не получается, надо не опускать руки, а идти вперед, чтобы достигать новых высот".

Такі заняття – це велика доза позитиву, каже і керівник студії, а за сумісництвом психолог, Олег Козлов. Дітям в компанії легше подолати труднощі, зрозуміти, що їх тривожить, виразити власні почуття і підзарядитися радістю.

Олег Козлов, психолог, керівник та художник студії пісочної анімації: "Это успокаивает. Еще обычно включаем успокаивающую музыку медленную, поэтому это как-то снимает стресс, негатив уходит. Для творческих натур здесь огромный простор для фантазии".

Не натішаться мистецькій терапії і батьки. Вони теж тут знайшли однодумців та нових знайомих. А результат від звичайного малювання піском, кажуть, бачать на власні очі.

Ельміра, мама вихованця студії пісочної анімації, переселенка з Луганська: "Благодаря Олегу и Алене, он раскрывает свои способности, ему нравится рисовать. У него появилась уверенность, азарт, у него появились новые слова".

Карина, мама вихованки студії пісочної анімації, переселенка з Луганської області: "Когда она рисует, она выражает свои мысли. До этого она была более скромная, закрепощенная, сложно шла на контакт".

Пісочні заняття для дітей-переселенців Альона та волонтери проводять безкоштовно. Кажуть, як організація підзбирає грошей, навчатимуть ще більше дітей.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.

Санчата, театр чи магія льоду: як провести вихідні в Черкасах 17–18 січня

Вихідні 17 та 18 січня в Черкасах — саме той випадок, коли місто вміє бути теплим навіть узимку. Це...

Оновлені графіки відключень світла на Черкащині: що зміниться і чому можливі збої

На Черкащині з 14 січня запровадили оновлені графіки погодинних відключень електроенергії. Наразі в області триває перехідний період — енергетики...

Цікаве:

Де і як у квартирі зберігати картоплю взимку

Картопля належить до тих овочів, які зберігати взимку дуже...

А ви знали, що помпон на шапці вигадали не для краси?

Помпон на шапці здається дрібницею. Кумедна кулька, яка додає...

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

Підключення до трансляції ВІККА...
Перевірка доступності потоку

Трансляція недоступна

Наразі пряма трансляція не ведеться. Спробуйте пізніше.

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x