додому Новини на ВІККА ВіККА-новини До школи – без підручників!

До школи – без підручників!

0

5 книжок з біології отримали цьогоріч учні 9-х класів спеціалізованої школи № 17. А потрібно – у тридцять разів більше. Не вистачає також підручників з алгебри, зарубіжної та української літератури та основ здоров’я. Діти 1995 року народження щороку стають заручниками нової шкільної програми. Усе тому, що із них якраз починається перехід на 12-річну освіту. А відтак для цього віку щороку друкують нові підручники. Підвезти книжки у Міністерстві освіти обіцяли ще до кінця вересня. Утім, на осінні канікули діти таки підуть без підручників. Домашні завдання школярі знову шукатимуть в інтернеті.

Ярослав, учень 9-Ф класу: «Так, у нас завтра сім уроків. Алгебри немає, англійської немає, фізика є, «укрліт» – немає… Ось так налегкоруч і йдемо до школи».
До проблеми нестачі підручників дев’ятикласник Ярослав ставиться із гумором. Хлопець радіє, що не треба носити до рідної альма-матер важкі талмуди. Тож, його шкільний рюкзак аж занадто легкий для дев’ятикласника. Проте ось такі тоненькі книжки у кілька листочків – теж не вихід, адже вони швидко губляться. Тож, надійніше шукати інформацію одразу в інтернеті, – зізнається хлопець.
Ярослав, учень 9-Ф класу: «З англійської нам задають кілька вправ, шукаємо в інтернеті, там є частина інформації з книжок. Ось так і робимо уроки».
На уроці української літератури ситуація складніша. Тут без товстелезних хрестоматій – не обійтися.

Валерія Петрова, учениця 9-Б класу: «Спочатку ще потрібно знайти інформацію, роздрукувати. Якби були книжки, ми б одразу читали та все б знали».
Важко і викладачам, – зізнається директор школи. Перспективи ж поки керівник навчального закладу не бачить.
Дмитро Бунякін, директор черкаської спеціалізованої школи № 17: «Бібліотека працює у режимі очікування, але плану завезення ми не маємо. Діти йдуть на канікули, а що буде потім – важко сказати».
Винуватцями освітяни називають центральні органи влади, які за кілька років не змогли вирішити елементарної шкільної проблеми. В обласному управлінні освіти пояснюють: уся проблема у затримці фінансування. Кошти на підручники виділили у серпні. А на сам друк книжок потрібно якнайменше три місяці.
Олена Фещенко, начальник управління освіти ОДА: «Після канікул до середини листопада усі підручники в область надійдуть. Ми бачимо вже є більшість забезпечення, залишилося менше. Друкарні просто не встигають видруковувати».
На сьогодні учні 9-х класів області у школах із українською формою навчання підручниками забезпеченні на 65 відсотків, із російською – на 50.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version