До шкіл та вишів може повернутися корупція

Будуть вчитися чи платити – ось у чому питання? Слабкі місця у змінах до вступних правил-2010 знайшли громадські організації. Вступні новації від Дмитра Табачника ставлять під загрозу чесну конкуренцію, закладену в попередні роки, говорять вони. Комітет виборців України та «Опора» прогнозують повернення корупції як до шкіл, так і до вишів. Детальніше розповість Ольга Скорик.

До закінчення школи залишається менше місяця. На носі випускні тестування та вступна кампанія. Вона цьогоріч обіцяє бути гарячою. Дискусії довкола Табачникових нововведень не вщухають. Опоненти апелюють: правила гри змінили наприкінці самої гри. Вагу знову набирає середній бал атестата.
Сергій Пасічник, Черкаська обласна організація КВУ: «Фактично зараз склалася така ситуація, що учні школи змушені тягнути всі предмети. Багато хто, розраховуючи на стару модель, вивчав лише профільні предмети, з яких планував складати ЗНО. Зараз змушені підтягувати всі предмети. Це нереально».
Пощастило тим, хто складає тести вже не перший рік. Міністерство дозволило подавати до приймальних комісій сертифікат із найвищими результатами на вибір абітурієнта. Громадські організації проти.
Сергій Пасічник, Черкаська обласна організація КВУ: «За умови залучення атестатів минулого-позаминулого року. Очевидним є те, що нерівні правила гри. Не були у нас абсолютно ідентичними тести 2007 і 2008 років. Тому абітурієнти будуть брати участь у перегонах на різних умовах».

Не схвалюють представники громадськості і поблажок від Міносвіти для колишніх випускників, які закінчували школу ще без ЗНО. На заочну форму навчання таких набиратимуть лише за іспитом чи співбесідою.
Сергій Варич, громадська організація «Опора»: «Ми не сприймаємо аргументацію Міносвіти, що не можна ставити в рівні умови тих, хто навчався зараз і готувався до ЗНО та випускників минулих років. Наразі держава, яка фінансує навчання абітурієнтів, має чіткі потреби. Якщо людина не підпадає під критерії держави, під чесні правила, які повинні бути одні для всіх, то вона не має права отримувати від держави фінансування на своє навчання».
До того ж із застосуванням співбесід і середнього балу атестату проконтролювати чесність вступної кампанії, переконані опорівці та КВУшники, їм буде складно.
Сергій Пасічник, Черкаська обласна організація КВУ: «Очевидно, що виходячи з цього, є певні загроза для повернення низки корупційних схем».
У Головному управлінні освіти Черкащини так не думають.
Ольга Фурман, головний спеціаліст головного управління освіти і науки: «Ці зміни викликані, мабуть, можливістю надати абітурієнту більш широкі права при вступі до навчальних закладів».
Позитиви нововведень від Табачника представники освітян вбачають і для технічних вишів. Пріоритети надаються профільним дисциплінам. Мати високий бал з української тепер не обов’язково.
Чого більше: користі чи шкоди від таких новацій у освіті, стане видно вже за кілька тижнів. Громадські організації обіцяють моніторити і цю вступну кампанію.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут