Новини на ВІККАВіККА-новиниДо пенсії черкаським освітянам та пільговикам доведеться працювати "зайвих"...

До пенсії черкаським освітянам та пільговикам доведеться працювати "зайвих" 5 років (ВІДЕО)

- Advertisment -

Черкаським освітянам та пільговикам збільшили страховий стаж для виходу на пенсію. Трудитися їм тепер доведеться на 5 років більше. Зміни в законодавстві стосуються вчителів, лікарів, соцпрацівників та робітників шкідливих професій. Чи ошелешила ця звістка черкащан та відомчі служби – Яна Федоровська розповість.

Оксана демонструє своє надбання. Вона – викладач української. Зараз, посеред літа, наводить порядки. Говорить: для неї це не просто робоче місце, а другий дім. Вчителює вже з чверть століття. Цього наразі їй вдосталь, аби піти на пенсію за вислугою років.

Оксана Мельниченко, вчитель: "Не просто ж так встановили цю межу 25 років. Мабуть керувалися якимось психофізичними якостями, що саме на цьому кордоні людина повинна постояти і подумати, чи варто працювати далі, чи ні. Мабуть 30 років для когось буде занадто багато."

Напередодні для освітян збільшили страховий стаж. Тепер для вислуги треба відпрацювати 30 років. Оксані пощастило: у неї до квітня цього року були необхідні терміни. Ті ж, хто їх не має, "наздоганятиме" пенсію. Щороку до необхідного стажу добавлятимуть по шість місяців. Жінка вважає: зробили це не з метою економії.

Оксана Мельниченко, вчитель: "Не більше десяти вчителів пішло на пенсію за вислугою. Це по суті на рівні держави – копійки. Зовсім інше бачу, це ще один наступ на освіту, на бюджетну сферу."

Хоч торкається нововведення більшості черкаських освітян, та на пенсію за вислугою йдуть одиниці. Повідомляють в департаменті освіти. Тому викладацької паніки тут не очікують. Лише поуточнюють: в галузі буде більше досвідчених працівників.

Валерій Данилевський, директор департаменту освіти і науки ЧОДА: "В чому позитив, людина, яка має гарну кваліфікацію, вона може досить гарно навчати. А негатив, що досягнувши педагогічного звання, людина інколи припиняє рости. А молоді працівники приходять повні бажання, повні енергії, легко сприймають педагогічні нововведення. Але водночас хочу відмітити, не думаю, що такі ініціативи уряду будуть сприймати із захватом."

Водночас у пенсійному відомстві запевняють: новина про підняття страхового стажу не ошелешила нікого. Її очікували вже кілька років, після того, як збільшили загальний пенсійний вік. Кажуть: така реформа – справедлива. Зокрема, вона врівноважує співвідношення пенсійного віку звичайного та пільгового. Але водночас, робітники шкідливих професій за першим і другим списком опинилися в складніших умовах виходу на відпочинок.

Наталія Сергієнко, заступник начальника управління ПФУ у м. Черкаси: "На пенсію людина може піти тільки тоді, коли є дві такі складові: по-перше, стаж, по-друге, досягнення необхідного віку. Тобто скільки б ти не мав: хоч ти із 17 років працюєш 20 років, але у 37 ти не підеш. Буде витримуватися ця різниця в 10 років."

Тих, хто потребує реформи, в рази менше, ніж тих, хто під неї підпадає. Оксана хоч і має можливість піти, каже: працюватиме, поки стане снаги.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Черкащині згорів старовинний вітряк: кажуть, підпалили діти

На Черкащині неподалік села Худоліївка, Чигиринського району, згорів вітряк, якому було понад 100 років. Про це на своїй сторінці...

На Золотоніщині внаслідок ДТП загинув водій, ще одну людину госпіталізували

У селищі Софіївка Золотоніського району сталася смертельна дорожньо-транспортна пригода за участі легковика «ВАЗ-2101» та вантажівки «MAN». Про це повідомляє пресслужба...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас