Дмитро Табачник: хто проти?

Відставку новопризначеного міністра освіти і науки України Дмитра Табачника ініціюватимуть і на Черкащині. Про своє бажання поставити таке питання на наступній сесії обласної ради заявили позафракційні депутати Любов Майборода та Олександр Вєтров. Нагадаємо, Дмитро Табачник був призначений главою Міносвіти і науки 11 березня. Це призначення викликало неоднозначну реакцію в суспільстві. Деякі обласні ради, громадські і студентські організації, а також опозиційні політичні сили зажадали відставки Табачника. Подробиці – у наступному сюжеті.

На прес-конференції депутати облради Любов Майборода та Олександр Вєтров заявили, що вже на найближчий сесії запропонують проголосувати за звернення до Верховної Ради України з проханням відправити у відставку Дмитра Табачника.
Олександр Вєтров, депутат обласної ради, позафракційний: «Я закликаю всіх освітян, інтелігенцію, журналістів, громадські організації, депутатський корпус всіх рівнів Черкаської області публічно висловитися про відставку міністра освіти і науки України Дмитра Табачника. Призначення його міністром освіти і науки України стало відвертим ляпасом всім етнічним українцям».
За словами депутатів, за відповідні звернення вже проголосували кілька обласних рад. Із закликами звільнити Дмитра Табачника також зверталися студентські та громадські організації, а також керівництво вищих навчальних закладів, переважно із західної України. Натомість

вчора на підтримку Табачника висловилися ректори таких провідних вишів, як Національний університет ім. Шевченка, Національний технічний університет «КПІ» та Національний авіаційний університет. Противники нового міністра освіти вважають його українофобом, який ставить під сумнів існування української нації і не сприймає територіальної цілісності України. Окрім того, новий уряд вже задекларував свою позицію щодо скасування освітніх реформ Вакарчука, зокрема – проведення зовнішнього незалежного тестування.
Любов Майборода, депутат обласної ради, позафракційний: «Я вважаю, що це не другорядне питання. Вчора в інтернеті було опубліковано звернення ректора Києво-Могилянської академії: «Наші діти не простять нам перебування цієї людини на посаді». Я думаю, що помаранчева більшість в обласній раді підтримає це звернення. І на наступній сесії воно буде проголосоване і направлене до Верховної Ради України».
Поки що, за словами Вєтрова і Майбороди, їм вдалося зібрати лише 17 підписів депутатів. Вони також сподіваються на підтримку «помаранчевих» народних обранців. Проте до цього часу депутати обласної ради не надто охоче голосували за проекти, запропоновані пані Майбородою.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут