Дізнатися все про життя мурашок невдовзі можна буде в Київському зоопарку

Дізнатися все про життя мурашок невдовзі можна буде в Київському зоопарку. Там почали відтворювати гніздо цих комах. Деталі – в сюжеті.

У Київському зоопарку представили нових мешканців. Саме цим, здавалося б, для всіх звичним комахам тут – особлива увага. Учені хочуть в умовах, близьких до природних, відтворити мурашине гніздо. Адже такі, начебто непримітні, представники фауни відіграють у природі далеко не останню роль.

Оксана Мороз, провідний зоолог відділу акватераріуму: «Вони захищають ліс від шкідників, очищають його від різного непотребу. Вони – кормова база для деяких тварин і птиць. Ними лікуються лісові тварини від всіляких пошкоджень шкірного покриву, тому що мурашина кислота – це природний антисептик».

Таку тарілку фруктів мурашки з’їдять за добу. Окрім цього, в їхньому раціоні – цвіркуни і тля. Правда, останню в необхідній кількості зібрати непросто. Знайдену їжу комахам ще належить розділити.

Валентина Зайцева, екскурсовод: «Щось знайшов мурах, поїв – і він ситий. Але він повертається в мурашник і дає крапельку того, що він з’їв, а ці мурашки теж не залишаються так. Вони теж розбігаються далі по мурашнику та віддають по четвертинці. І таким чином їжа добирається до матки та до тих мурашок, які її обслуговують».

Окрім добувачів, мурашник багатий ще мурашками-прибиральниками, охоронцями, тими, хто піклується про вентиляцію та безпеку яєць. Бувають навіть мурашки-пожежники.

Валентина Зайцева, екскурсовод: «Був випадок, коли людина кинула непогашену сигарету на мурашник, він спалахнув. Тоді збіглися всі мурашки та почали гасити вогонь. І вони все-таки цей вогонь загасили».

Ніколь тут із батьками. Зізнається: її вразила така кількість комах.

Ніколь Ладановська, відвідувачка зоопарку: «Це – дуже величезні мурашки. Вони просто неймовірні. Це – ідеальний мурашник, і мене вразила історія, що ця сім’я з’їдає всю цю їжу, що їм дали всього, лише за 1 день».

Щоби мурашки не розбіглися, їх житло оточили ровом із водою. Учені сподіваються, що вже через місяць комахи відбудують свій будиночок. Відтак відвідувачі зоопарку зможуть більше дізнатися про таке насичене життя навіть найменших його мешканців.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net