Сезон дитячого відпочинку в розпалі. Найяскравіші спогади про нього в підростаючого покоління, як правило, залишає літній табір. Цьогоріч в області працюватиме більше дев’ятисот дитячих таборів і наметових містечок. Про літнє дозвілля в межах регіону і не тільки, сучасні напрями дитячого відпочинку та його доступність кишеням черкащан – у спеціальному репортажі Ірини Гришко.
Ірина Гришко, кореспондент: «Традиційне питання, над яким сушить голову не одна українська родина, відколи зачиняють двері навчальні заклади: «Куди відправити свою дитину на відпочинок?». Найпопулярніший варіант – до таборів. Оздоровчих, інтелектуальних, пластунських, козацьких, міжнародних – сьогодні є, з чого вибирати. Головне – аби потреби дітей відповідали можливостям батьків».
Надія: «Я поїхала і закохалася з першого погляду».
Маша: «Це свобода, креатив, щастя, відповідальність».
Аня: «У бабусі городи, а там відпочинок».
Описуючи відпочинок у розвивальному таборі «ЕбнінZ», діти «котяться» зі сміху. Пригадують попередній сезон. Окремий привід для веселощів – імена відпочивальників, які діти вигадують собі в таборі: Гаряча п’ятка, Кактус, Тазок, Гумовий банан. Креатив та нестандарт тут – усьому голова.
Антон: « В таборі майже немає режиму».
Андрій: «Відповідальність за слова, емоції».
Станіслав: «Цей табір дійсно вчить робити свій вибір».
Керівник табору розповідає: фішка закладу – вільне спілкування та психологічні тренінги. Діти обговорюють заходи, поведінку один одного, теми, актуальні для молоді, працюють над постановками фільмів, комп’ютерних ігор.
Олександр Ткаченко, керівник дитячого табору «ЕбнінZ»: «Это треннинговая программа, тренер подготавливает тему и ее обсуждают – Любовь, дружба».
10 днів розкутого творчого відпочинку в такому таборі цього літа коштують 1200 гривень.
На сотню дорожче обійдеться відпочинок у таборі «Козацька фортеця». Цьогоріч унікальне наметове містечко розташували в мальовничому селі Плескачівка Смілянського району. Тут діти потрапляють у вир Січового життя за законами дружби та побратимства. Козацька кухня, козацькі пісні, бойовий гопак, риболовля, навчання орієнтації в лісі та степу, а головне – патріотичне виховання. Відпочинок в національному дусі щороку приваблює юнаків та дівчат з усієї України.
Віктор Овчаренко, осавул дитячого табору «Козацька фортеця»: «Наш табір унікальний, вони вивчають звичаї, катаються на конях. Діти змінюються, батьки задоволені».
Тим, хто не бажає обмежуватись можливостями регіону, турфірми пропонують відвідати дитячі табори в екзотичних країнах та елітних школах світу.
Світлана Кушнір, менеджер туристичної фірми: «Є відпочинок від Болгарії до Англії».
Найдешевший відпочинок у Туреччині – 800 доларів, Болгарії – від 200 євро за два тижні. Італія та Іспанія обійдуться у 600 євро. Елітні навчальні табори Англії у 4 тисячі євро. Путівка до Криму – від 1600 гривень, до Артеку – близько 5 тисяч гривень.
Маша: «Найяскравіші враження – Мальта і Лондон. Спілкування, екскурсії, цікаві люди, що володіють англійською мовою досконало».
Сашко відпочинком у Болгарії задоволений. Мріє ще і про відпочинок у інших заморських країнах.
Сашко: «На сонці тепло, а біля мами добре, в Україні рідніше».
Дітлахам, чиї батьки не можуть дозволити собі дороговартісний відпочинок, ласкаво відчинять двері міські табори. Позитиву та яскравих вражень тут також вдосталь.
Алла Федорівна, тітка відпочивальниці: «У неї такі очі блискучі, вона віддохнувша після табору».
Ніна: «Тут цікаво, можна побачити місто іншими очима».
Юрій Борисенко, відпочивальник табору при Міській станції юних техніків: «В таборі четвертий рік, все подобається, минулоріч були на хлібзаводі, у Тролпарку».
Табір при станції юних техніків – безкоштовний для вихованців гуртків. Такий заклад у місті єдиний. Його керівник пишається своїм здобутком, утім нарікає на те, що сьогодні в області для дитячого відпочинку недостатньо інфраструктури.
Анатолій Кошовий, директор ПКЗ «Міська СЮТ»: «130 тисяч дітей бездоглядних в Україні влітку, це злочинність, травматизм».
Переважна більшість літніх таборів цьогоріч коштуватиме 75-90 гривень на день,із яких 33 відшкодовує соцстрах, решту – профспілки та підприємства. Утім, така перспектива – переважно для дітей пільгових категорій. Пришкільні табори найдешевші – 12 гривень на добу з дворазовим харчуванням.