Online TV
Новини на ВІККАВіККА-новиниДитяча художня література для незрячих зазвучить голосом черкащан (ВІДЕО)

Дитяча художня література для незрячих зазвучить голосом черкащан (ВІДЕО)

- Advertisment -

Дитяча художня література для незрячих зазвучить голосом черкащан. У обласній бібліотеці записують аудіокниги для дітей із вадами зору з усієї України. До цього проекту закликають долучитися і митців, і простих черкащан. Як відбувається процес дізнавалася Ірина Головка.

Сцена, апаратура та лише двоє глядачів. У цій актовій залі, пристосованій до кімнати звукозапису, народжуються аудіокниги. "Миколчині історії" Марини Павленко невдовзі зазвучить голосом черкаської бібліотекарки Олександри. Для жінки це перший досвід озвучування. Найважче, зізнається, не начитати текст, а "проговорити" малюнки у книзі. Тому з першого погляду книгу не начитаєш.

Олександра Міщенко, бібліотекар: "По-перше, треба узяти книгу і вивчити її. Чи є тут розділи, де зміст знаходиться. Треба зміст зачитати і все, що ти бачиш на малюнку описати. Тоді я планую скільки ми запишемо сьогодні і попередньо начитую або вдома, або у якийсь вільний час, але все-одно збиваєшся. Але то таке".

Слідкує, аби книга була без браку, інженер Єгор Іванович. У стінах бібліотеки він записує звук та ділить майбутню аудіокнигу по сторінках. Далі "живу" літературу відправляють львівським колегам. Які у спеціальній програмі роблять книгу для незрячих. Перша черкаська книга уже записана.

Єгор Алєксєєв, завідувач відділу електронних ресурсів ЧОДБ: "Вот так она звучит в этой программе. Каждую страницу там нужно разделять. Чтоб было понятно из незрячих, кто слушает, какая страница".

У Черкасах створювати аудіокниги для незрячих почали нещодавно. Цю акцію черкаські бібліотекарі підхопили у львівських активістів. Зізнаються: у своїх архівах мають лише дві книги із шрифтом Брайля.

Наталія Мошинець, заступник директора Черкаської обласної дитячої бібліотеки: "Ми розуміємо, що незрячі люди теж хочуть мати доступ до інформації. Насамперед діти. Для того, щоб вони могли навчатися їм потрібна така література. Так як нам розповіли такі книги коштують дуже дорого і їх дуже мало у фондах".

Долучитися до звукозапису бібліотекарі закликають усіх небайдужих. Говорять: черкащани можуть принести навіть уже готову голосову книгу. Щоправда, спочатку мають ознайомитися з інструкцією.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Черкащині громадська організація за рік отримала дохід в 3,5 млн грн (ОНОВЛЕНО)

Громадська організація “Проти Корупції” із реєстрацією в Черкаській області  отримала за 2024 рік 3,5 млн грн. Про це свідчать дані...

На Черкащині офіційно призначили нового головного прокурора

Володимир Пономаренко, новий очільник Черкаської обласної прокуратури зустрівся із колективом. Про це пишуть на сторінці обласної прокуратури. "Відповідно до пріоритетів,...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас