Дитяча художня література для незрячих зазвучить голосом черкащан (ВІДЕО)

Дитяча художня література для незрячих зазвучить голосом черкащан. У обласній бібліотеці записують аудіокниги для дітей із вадами зору з усієї України. До цього проекту закликають долучитися і митців, і простих черкащан. Як відбувається процес дізнавалася Ірина Головка.

Сцена, апаратура та лише двоє глядачів. У цій актовій залі, пристосованій до кімнати звукозапису, народжуються аудіокниги. "Миколчині історії" Марини Павленко невдовзі зазвучить голосом черкаської бібліотекарки Олександри. Для жінки це перший досвід озвучування. Найважче, зізнається, не начитати текст, а "проговорити" малюнки у книзі. Тому з першого погляду книгу не начитаєш.

Олександра Міщенко, бібліотекар: "По-перше, треба узяти книгу і вивчити її. Чи є тут розділи, де зміст знаходиться. Треба зміст зачитати і все, що ти бачиш на малюнку описати. Тоді я планую скільки ми запишемо сьогодні і попередньо начитую або вдома, або у якийсь вільний час, але все-одно збиваєшся. Але то таке".

Слідкує, аби книга була без браку, інженер Єгор Іванович. У стінах бібліотеки він записує звук та ділить майбутню аудіокнигу по сторінках. Далі "живу" літературу відправляють львівським колегам. Які у спеціальній програмі роблять книгу для незрячих. Перша черкаська книга уже записана.

Єгор Алєксєєв, завідувач відділу електронних ресурсів ЧОДБ: "Вот так она звучит в этой программе. Каждую страницу там нужно разделять. Чтоб было понятно из незрячих, кто слушает, какая страница".

У Черкасах створювати аудіокниги для незрячих почали нещодавно. Цю акцію черкаські бібліотекарі підхопили у львівських активістів. Зізнаються: у своїх архівах мають лише дві книги із шрифтом Брайля.

Наталія Мошинець, заступник директора Черкаської обласної дитячої бібліотеки: "Ми розуміємо, що незрячі люди теж хочуть мати доступ до інформації. Насамперед діти. Для того, щоб вони могли навчатися їм потрібна така література. Так як нам розповіли такі книги коштують дуже дорого і їх дуже мало у фондах".

Долучитися до звукозапису бібліотекарі закликають усіх небайдужих. Говорять: черкащани можуть принести навіть уже готову голосову книгу. Щоправда, спочатку мають ознайомитися з інструкцією.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут