Диктор у нікабі

У Єгипті з’явився незвичайний телеканал. Там працюють одні жінки. Що найголовніше – всі носять мусульманський головний убір. Про те, чому ховають жінки свої обличчя від людей, – у наступному сюжеті.

Увімкнувши телевізор у Єгипті, можна побачити незвичну ведучу новин. Її обличчя у нікабі. Це мусульманський жіночий головний убір. Уже кілька днів у цій країні працює новий телеканал «Марія». Мовлять вони на релігійному каналі «Аль-Умма», яким керують ультра-ортодоксальні ісламісти-салафіти. Послідовники цієї течії ісламу після зняття Хосні Мубарака стали політичною силою. Новини та програми записують у звичайній квартирі Каїру. Працюють на новому телеканалі лише жінки. Усі, враховуючи навіть операторів, освітлювачів і звукорежисерів, носять нікаб. Телеканал має певну мету.

Гіхан Сеіф, телеведуча: «Изменить отношение людей к женщинам, которые носят никаб».

Засновник телеканалу Абу Іслам каже: його мета – забезпечити роботою тих жінок, які через стереотипи не можуть працевлаштуватись.

Абу Іслам, засновник телеканалу «Марія»: «Я получил высшее образование на факультете журналистики в Каирском университете. Когда учился, увидел стольких женщин в никабах, которые тоже учились на факультетах журналистики или политологии. Я подумал, что с ними потом происходит?».

Ісламісти долучилися до політичного життя Єгипту з новим урядом після минулорічної революції. З кожним днем їхній вплив стає усе помітнішим. А ось керівники телеканалу так не вважають. Відкрити його, кажуть, планували ще у 2008.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net