Депутатка-поетеса очолила обласну раду

Перезавантаження стартувало і в обласній раді. Напередодні її голова, регіонал Валерій Черняк, написав заяву на звільнення. Рада його підтримала. І вже обрала собі нового очільника. Ним стала депутатка-поетеса Валентина Коваленко. Кого обскакала батьківщинівка – знає Ольга Скорик.

На доленосну сесію обласної ради не протиснутись. Рух регулює «Правий сектор» та самооборона. На порядку денному – відставка голови обласної ради Валерія Черняка. Регіонал сам написав заяву на звільнення. Тепер мають обрати йому заміну.

Андрій Черевань, керівник Черкаського обласного осередку «Правого сектора»: «В усі ці політичні ігри, обирати, хто виконуватиме обов’язки, ми не втручаємося, але знайте, що всі ті хлопці, які стояли на Майдані, які стояли в Черкасах протягом 3-ох місяців будуть уважно спостерігати».

Рада підтримує відставку голови обласної ради Валерія Черняка. За це голосують 77 депутатів. Під людський супровід Черняк залишає президію.

Валерій Черняк, колишній голова обласної ради: «Спасибі! Я перепрошую».

– Ганьба, ганьба!

Потому переходять до висунення кандидатур на заміну. Позафракційна опозиціонерка Любов Майборода пропонує себе на голову обласної ради.

Любов Майборода, депутат обласної ради, позафракційна: «Перше в роботі обласної ради – вона має бути публічною. Все, що тут відбувається, ви будете знати. Друге – контроль за бюджетом. Повна люстрація. Ви повинні знати, куди йде кожна копійка».

Натомість «Батьківщина» пропонує свого симпатика. Фракція висуває Володимира Греся. Той вже має досвід головування в минулому.

Володимир Гресь, депутат обласної ради, ВО «Батьківщина»: «З першого і до останнього дня я був на Майдані в Києві, в Черкасах. Я ніколи не ховався не від кого».

– Прохання до депутатів не міняти шило на мило. Гресь уже був. Дякуємо. Більше не треба. Ганьба такому рішенню. Ганьба!

А позафракційний Віталій Полях пропонує очолити обласну раду депутатці-поетесі Валентині Коваленко. Для неї це стає несподіванкою.

Валентина Коваленко, голова обласної ради: «Якщо ми довірили фракцію людині, яка знала цю роботу. То уявіть собі, коли я не маю досвіду зараз, чи зможу я отой обсяг проблем осягнути?!».

– Зможеш!

Симпатії розділяються. Після довгої дискусії. Спочатку Коваленко знімає свою кандидатуру на користь Греся. А потім Гресь відмовляється на її користь. Боротьба за крісло розгортається між двома жінками. За них депутати голосують таємно.

– Коваленко – 65! Ура!!! Майборода – 10!

Розчулена Валентина Коваленко дякує за довіру та складає присягу.

Валентина Коваленко, голова обласної ради: «Я заявляю, виконуючи свої професійні обов’язки, не крала та нікому не дам красти. Я буду весь час радитися з вами, шановні люди, шановний Майдан».

Наостанок депутати висловлюють недовіру колишньому губернатору Сергію Тулубу. Голосують і його колишні соратники по фракції регіоналів. Потому депутати саморозпускаються. Просять ВР призначити позачергові вибори до облради на 25 травня.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net