додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Депутати припинили роботу міської «аварійки»

Депутати припинили роботу міської «аварійки»

0

Геть «аварійку». На сесії міської ради, яка відбулася вчора, депутати вирішили припинити роботу підприємства «Спеціалізоване управління аварійних робіт внутрішньо будинкових систем». Головний комунальник Черкас натомість запропонував створити подібні підрозділи при черкаських СУБах. Так зекономлять кошти міської скарбниці та покращать якість послуг. Ухваленню рішення передували суперечки, втім більшість обранців ідею підтримала. За що ще голосували депутати, знає Ірина Гришко.

Перш, аніж перейти до порядку денного, на засіданні нагадали про проблеми «Черкасиелектротрансу». З початку року заборгованість із заробітної плати тролейбусникам склала понад два з половиною мільйони гривень. Валентин Орел озвучив звернення працівників комунального підприємства надати фінансову підтримку. Коли почали формувати порядок денний, уже втретє в цьому місяці почали сперечатися щодо земельних питань.
Наталія Коваленко, депутат міськради (фракція «Батьківщина»): «Треба проводити окремо земельні сесії. Ми вже третій тиждень проводимо об’єднані сесії, 90% питань залишаються нерозглянутими».
За об’єднану сесію проголосувала більшість присутніх, тож обранці почали працювати. Розгляд одного з перших питань викликав жваву дискусію. Йшлося про припинення роботи міської «аварійки».
Василь Старіков, в.о. директора департаменту житлово-комунального комплексу міськвиконкому МВК: «У 2008 році міський бюджет витратив понад 2 мільйони на утримання служби, 2009 та 2010 – також, а в 2011 вони подали розрахунки на майже 4 мільйони гривень».

Утримання служби, яка локалізує аварії внутрішньо будинкових систем лише вночі та вихідні, місту – задоволення не з дешевих.
Василь Старіков, начальник управління житлово-комунального господарства МВК: «Ми вийшли з пропозицією створення подібних служб при СУБах, із ними можуть укладати договори всі будинки, яким необхідні будуть їхні послуги».
Три місяці тому, додав Василь Старіков, альтернативну аварійну службу створили при СУБі «Митниця». Експеримент довів: так можна працювати. До того ж можна уникнути подвійної оплати послуг «аварійки». Адже відома постанова № 529 вимагає, аби вартість виконання аварійних робіт була складовою тарифу квартплати.
Віктор Білоусов, депутат міськради (фракція «КПУ»): «Менеджмент не годиться ні в тих, ні в тих, а де гарантія, що на кошти, закладені в тарифі, ці аварійні роботи виконуватимуть???»
Фракція «Батьківщина» висловилася за поіменне голосування за цей проект, утім депутати його не підтримали та дали зелене світло «аварійкам» при СУБах. На ліквідацію їхнього попередника, міської «аварійки», знадобиться 2 місяці.
Наталія Коваленко, депутат міськради (фракція «Батьківщина»): «Депутати відчувають невпевненість щодо цього рішення. Тому, думаю, і відмовилися голосувати поіменно».
У перерві під час брифінгу Наталія Коваленко також повідомила, що біло-сердечні ініціюватимуть перевірку діяльності всіх СУБів. Зокрема, підозри викликає співпраця останніх із підрядниками з Дніпропетровська.
Серед іншого цього дня депкорпус ухвалив рішення про надання пільги зі сплати земельного податку в 2011 році КП «АТП Черкаської облради».
Володимир Мамалига, депутат міськради (фракція «Екологія та соціальний захист»): «Чому ми відмовили в пільгах філармонії та драмтеатру?»
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Упродовж останніх років ми платимо більше за оренду приміщень обласної власності, ніж вони сплачують земельний податок. Тож можна це розцінювати як підтримку культурних заходів…»
Земельних питань цього разу розглянули значно більше. Та депутати від «Батьківщини» участі в голосуванні не брали.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version