Депутати подумали про майбутнє людей … і своє

«Черкаситеплокомуненерго» передадуть в оренду. Так вирішили депутати міськради. Тиждень тому міський голова ознайомив депутатів із проектом відповідного рішення. Тоді ж озвучив головний аргумент на користь передачі підприємства в оренду. Мовляв, наступного року тарифи на теплопостачання в Черкасах можуть зрости аж на сімдесят відсотків. Усе через нові ціни на газ. Такому сумному сценарію, на переконання Сергія Одарича, зарадить приватний інвестор. Кого з депутатів цей аргумент переконав, а хто назвав рішення про передачу «Теплокомуненерго» в оренду «прихованою приватизацією» – розповість Вікторія Курченко.

Зрання будівлю Міськвиконкому пікетують. У такий спосіб місцеві комуністи протестують проти наміру передати в оренду «Теплокомуненерго».
У сесійній залі атмосфера теж напружена. Депутати дискутують навколо остаточного проекту рішення. Він відрізняється від озвученого на минулому тижні. Зокрема, термін оренди з сорока дев’яти років скорочено до п’ятнадцяти. До того ж, початкова вартість підприємства вже не три мільйони, а один. Такий проект розділив депутатів на два табори. Регіонали, бютівці (за винятком по одному депутату з кожної фракції) та народні обранці зі «Справедливості» підтримують ідею передачі «Теплокомуненерго» в оренду. Мовляв, іншим способом втримати тариф на теплопостачання від значного підвищення не вдасться.

Василь Маринкевич, секретар міськради: «Якщо мову вести на сьогодні, то можна було б цей проект не ухвалювати. Але з огляду на ймовірне подорожчання газу, треба думати про завтрашній день».
Михайло Щербінін, депутат міськради: «Багато заполітизованого. Весь світ якось може жити, базуючись на приватній власності. Принципово немає нічого страшного».
Натомість, комуністи, литвинівці та нашоукраїнці пророкують банкрутство «Теплокомуненерго» у разі передачі його в приватну власність.

Валерій Вишиваний, депутат міськради, фракція БЮТ: «Фракція комуністів підтримує свого лідера, його програму. Все, що не за схемами радянських часів, викликає в них відразу».
Віктор Білоусов, депутат міськради, фракція КПУ: «Мені скажіть, хто сьогодні в період політичної, соціальної, фінансової, економічної кризи буде мільйони євро вкладати в наше комунальне підприємство».
Відтак Віктор Білоусов називає передачу в оренду «Теплокомуненерго» прихованою приватизацією. Його підтримує депутатка Наталія Коваленко. Мовляв, для чого взагалі продавати підприємство, яке щороку, цитую, «приносить по шість мільйонів гривень прибутку».
Наталія Коваленко, депутат міськради, фракція БЮТ: «Підприємство по всіх показниках за 2009 року посіло 1 місце. На 9,9 млн. грн. проведено ремонтних робіт по заміні труб – це найкращий показник в Україні».
Міський голова запевнив, що Черкаси від передачі в оренду «Теплокомуненерго» нічого не втратять. А навпаки, нарешті з’являться кошти на модернізацію підприємства. До того ж, жорсткі умови конкурсу на право оренди дозволять відсіяти конкуренто неспроможних інвесторів.
Після понад двогодинного обговорення більшість депутатів підтримала проект рішення. Тим самим дала «зелене світло» інвесторам. Утім, впродовж трьох днів трудовий колектив «Черкаситеплокомуненерго» має право взяти в оренду майновий комплекс підприємства без конкурсу.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут