День Соборності України

Свято єднання. Двадцять другого січня Україна святкує епохальну подію – возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в єдину державу. Це відбулося 1919 року. У Києві на Софійській площі на урочистих зборах проголосили Акт Злуки. Ним стверджувалося об’єднання двох тодішніх держав УНР і ЗУНР в єдину соборну Українську державу. До цього східна частина України перебувала під гнітом Російської імперії, а західна – була Австро-Угорською. Як святкують День Соборності в Черкасах та що знають про події дев’яносторічної давності, – дізнавалася Ольга Скорик.

Через дев’яносто один рік після епохального Акта Злуки українських земель про День Соборності у черкащан знання досить туманні. Аби привернути увагу городян до історичного свята, студенти п’яти вишів вишикувались на бульварі Шевченка у живий ланцюг.
Ідея такого символічного ланцюга єднання не нова, але у Черкасах відбувається вперше.
Попри морозну погоду сила-силенна людей зібралася на Театральній площі, аби з нагоди свята покласти квіти до підніжжя пам’ятника Тарасові Шевченку. Потому урочистості продовжилися в Черкаському обласному музично-драматичному театрі.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут