Де наші депозити?

Черкаси залихоманило. Ошуканим вкладникам кредитних спілок увірвався терпець. Вони вже більше півроку оббивають пороги владних структур у пошуках справедливості. Наразі кримінальні справи за фактом привласнення коштів порушені лише проти трьох кредитних спілок. Вкладники не ймуть віри, що розслідування дадуть результати. Мовляв, вони вже мають гіркий досвід по спілці «Добрі гроші», де досудове слідство призупинене. Побоюючись аналогічного розвитку подій, ошукані вкладники учора пікетували суд, а сьогодні вирушили на зустріч з головним міліціонером області. Подробиці – дивіться у сюжеті далі.

Марія Григорівна ще у липні минулого року віднесла свої заощадження до кредитної спілки «Імперія». На той час організація вже офіційно не працювала. Утім, депозит узяла. Коли жінка спохватилася – було вже пізно. Гроші повертати в «Імперії» відмовилися.
Марія Григорівна, ошукана вкладниця: «Ліпінський вихватив у мене документи. Сказав йти за ним. Я чесно думала, що до каси. А він мене завів до кімнати і жбурнув у мене документи. Я не встояла навісці, впала, вдарилася головою, забила коліна, а лікоть розбила аж до крові».
Цього дня Марія Григорівна разом з іншими ошуканими вкладниками прийшла до приміщення суду.
Віктор Пилипенко, голова ініціативної групи постраждалих вкладників кредитних спілок «Імперія» та «Експресія»: «Вегера добився

порушення 2 кримінальних справ проти голів правлінь кредитних спілок «Імперія» та «Експресія». Де це бачено, щоб люди привласнювали 60 млн. гривень і залишалися непокараними».
У залі суду, за словами пікетувальників, саме триває засідання, де присутні затримані голови правління цих кредитних спілок. Утім, мітингувальникам туди зась.
Відтак ошукані вкладники знадвору стежать, як вони самі говорять, аби до суду «грошові мішки» не ходили.
Юрій Олександрович, ошуканий вкладник: «Ми хотіли, щоб нас судді побачили, що от ми – живі люди, які хочуть повернути свої чесно зароблені кошти. Може в такому разі вони не візьмуть хабарів, які їм, напевно, пропонують наші голови правлінь».
Вкладники кредитної спілки «Імперія» вже визнані господарським судом потерпілими. Як тільки їхній реєстр затвердить суд, вони відразу утворять нове правління спілки і намагатимуться повернути вкрадені кошти. Натомість вкладники «Експресії» лише збираються подавати реєстр до господарського суду.
Сьогодні обдурені вкладники шукали правди в міліції. Їх вже півроку годують обіцянками, а грошей так і не повертають. Натомість правоохоронці мають докази, що вони таки не гуляли впродовж цього часу, а працювали. Так, у минулому році порушені кримінальні справи за фактом привласнення коштів проти службових осіб кредитних спілок «Капітал», «Український кредит», «Берегиня», «Весна» та «Джерело». Справи передані до суду, а керівники арештовані органами прокуратури. Цьогоріч аналогічні справи порушені проти спілок «Фортеця», «Експресія», «Федерація», «Імперія» та «Добрі гроші».
Микола Лісовий, прокурор Черкаської області: «Низка посадових осіб цих кредитних спілок затримані органами прокуратури, санкцією суду».
Найскладніша ситуація із спілкою «Добі гроші». Наприкінці липня суд першої інстанції зобов’язав слідчих припинити розслідування.
На сьогодні правоохоронці розслідують три кримінальні справи. Голови правлінь спілок «Федерація» та «Експресія» затримані. Очільниця «Імперії» перебуває у розшуку, натомість затримано її заступника. За словами головного міліціонера області Миколи Лушпієнка, позиція управління категорична – їх треба тримати під вартою поки триває слідство.
Владислава Дмитрюк, заступник начальника СУ ГУМВС в Черкаській області: «Нині ми викликаємо осіб, які ще не допитані. Над справами кожної кредитної спілки працює декілька слідчих».
За попередніми даними, кредитні спілки «Федерація» та «Імперія» ошукали вкладників на понад вісім мільйонів гривень кожна, «Експресія» – трохи менше – на чотири мільйони. Утім, ці суми, говорять правоохоронці, збільшаться в кільканадцять разів, коли до міліції звернуться всі потерпілі та з’ясуються всі обставини.
Поки посадовці звітували, присутні вкладники пересварилися один із одним. Кожен вимагав першочергового розгляду саме їхньої справи.
Найближчим часом епопея з ошуканими вкладниками має завершитися. Принаймні так пообіцяв начальник ГУМВС України в Черкаській області.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net