додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Дахнівський дім-музей-парк

Дахнівський дім-музей-парк

0

Райський куточок є і на землі. Черкащанин Олексій Черненко своїми руками збудував будинок-музей зі старовинним екстер’єром та висадив біля нього власний міні-парк. Тут є усе – від хати-мазанки до оглядової башти. На подвір’ї господаря зібрана також колекція стародавніх знарядь праці. Усе це – не лише для двох доньок і трьох онуків, зізнається поціновувач краси, а й для покращення настрою черкащан і гостей міста. Зробити фотографії, помилуватися міні-водоспадом і відчути справжній український дух сюди приходять закохані та молодята.

Олексій Черненко, поціновувач краси: «Одним із елементів нашого парку є березова алея, яку я посадив 12 січня 2005 року. Алею садили декілька поколінь: я, і діти, і онуки».
Не помітити це подвір’я – важко. Тут усе дихає красою та позитивною філософією. Навіть ось цей місток, який пан Олексій теж зробив власноруч.
Олексій Черненко, поціновувач краси: «Стара японська легенда говорить: людина, яка проходить по мосту, позбавляється від усього непотрібного і переходить у якісно новий світ».
Подвір’я має бути таким, як і душа, говорить Олексій Черненко, щоб було приємно ступити на поріг власноруч зробленої хати.
Олексій Черненко, поціновувач краси: «Це ми відтворили хату-мазанку, в якій я колись народився. Захотілося, щоб діти, внуки, гості любувалися такою хатиною».

Ще одна гордість Олексія – криниця з дуба. Її зробили у рекордні терміни. Ця альтанка теж має свій секрет. Зроблена вона не з дорогого бамбуку, а з народного українського матеріалу, який часто просто викидають як непотріб.

Олексій Черненко, поціновувач краси: «Ця бесідка зроблена з дешевих матеріалів, як кукурудзиння, багато хто з гостей думає, що це бамбук. Думають, скільки коштів втратив. Я, буває, і промовчу зайвий раз… Думають, що я олігарх, а це звичайне кукурудзиння».
А ось ця гармата – справжній оберіг подвір’я. Вона – найбільша гордість пана Олексія, хоча і не справжня. До його подвір’я полюбляють заходити фотографуватись молодята. Утім, найбільше радощів таке подвір’я-музей і міні-парк дарує онукам. Адже дідусь навіть каруселі для онуків зробив власноруч. А ще – справжній козацький курінь. Туди за старшим онуком Іванком поспішає потрапити і маленька онучка Настя.
Іван, онук: «Мені подобається, що дід зробив мені халабуду, зброю, щоб воювати, ми тут з другом гуляємо постійно».
Вічнозелені туї, ялівець, самшит і троянди – приємне доповнення до хати-музею. За цим садом і порядком у дворі та домі доглядає дружина пана Олексія.
Галина Черненко, дружина: «Роботи дуже багато, це складно, без роботи не буде такої краси, потрібно без кінця підтримувати чистоту і порядок».
Минулого року Олексій Черненко переміг у загальноміському конкурсі «Оточи себе красою» у номінації «Найкраще облаштування придворової території біля приватного домоволодіння». Цього року Черненки також розраховують на успіх у конкурсі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version