Цьогоріч у Черкасах відремонтували кілька давніх будівель

Старому місту – нове обличчя. Цьогоріч у Черкасах відремонтували кілька давніх будівель. Коштом балансоутримувачів – ляльковий театр і будівлю на розі Дашкевича-Хрещатик. За гроші, дотовані місту державою, – черкаський Палац одруження. Нині реставраційні роботи в РАЦСі добігають кінця. Вже за тиждень-два, обіцяють владці, риштування приберуть, і містяни зможуть оцінити роботу реставраторів. Місцевих краєзнавців непокоїть доля решти архітектурних пам’яток. Адже відновлення потребують ще зо два десятки старих будівель.

Будівля, в якій нині розташована обласна санепідемстанція, має столітню історію. Це будинок грабаря, заступника директора міського банку Майбороди. Садибу за проектом місцевого архітектора Георгія Філоферо заклали 1906 року. Нині будівля потребує капітального ремонту. Кошти на нього владці планують закласти в бюджет наступного року.
Микола Упир, головний архітектор м. Черкаси: «Це перлина Черкас, це центральна вулиця Черкас, тому особливу увагу ми повинні приділити саме цьому об’єктові. Ми на досвіді реставрації Палацу одруження бачимо, що, давши будівлі друге дихання, ми підвищуємо й нашу культуру, і наше ставлення до цих об’єктів, і до наших обов’язків».
У черзі на відновлення – синагога черкаського купця Скловського, міська дитяча поліклініка №2, будинки Куперштейна та Школьникова, що на Замковому узвозі. Більше пощастило садибі купця Щербини, або черкаському Палацу одруження. Проект реставрації цієї будівлі виконала творчо-архітектурна майстерня Юрія Калашника. За словами краєзнавців, реставратори обрали стиль 60-их років минулого століття. Ті ж кольори та форми.

Сергій Ганницький, краєзнавець: «Краща ця споруда в тому вигляді, в якому вона зараз, – відновлена, ніж за парканом, як сьогодні будинок по бульвару Шевченка та вул. Богдана Хмельницького. Це так само один із зразків будівель початку 20 століття. Споруда була й найошатніша. Невеличкий парк попереду був, а ще – фонтан із журавлем».
На початку 30-их років у будинку грабаря Михайла Чорного міська спілка металістів обладнала профілакторій для робітників машинобудівного та дротяно-цвяхового заводів. Нині тут орендують площі місцеві підприємці, а раритетний фасад закриває високий паркан. У переліку архітектурних пам’яток Черкас, які планують реконструювати упродовж кількох найближчих років, цього об’єкту немає.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net