Цього тижня розпочався Великий піст, який триватиме до Великодня

Цього тижня розпочався Великий піст, який триватиме до Великодня. У Великий піст священики радять не лише обмежити апетити, а й відмовитись від розваг. Лише в такий спосіб людина отримує духовне очищення. Протягом семи тижнів не варто робити великих покупок та брати участь у розвагах. Більше про Великий піст знає журналістка Юлія Кропива. Вона відвідала родину священика Миколая в Червоній Слободі та куштувала пісні страви.

Матушка Галина накриває на стіл.

Галина, матушка: «Тільки отак – помідори, огірки, яблучка, апельсини».

Велика родина отця Миколая збирається обідати. Без молитви до столу не сідають. На ньому – лише пісні страви. Матушка Галина виросла в родині, де піст – звична справа. Тому й дітей своїх до тілесного очищення привчає змалечку.

Ярослав, син: «Треба їсти картоплю, капусту, огірки».

Ярослав та Матвій, незважаючи на вік, теж постують. Батьки кажуть, що не зашкодить. А от малій Оксані можна утриматись. Їй лише рік.

Отець Миколай, настоятель Свято-Покровського храму: «Цей тиждень перших страв немає, «сухоєдєніє». А далі і перші страви. З понеділка – по п’ятницю – їжа без олії. Субота, неділя – їжа з олією.

Галина, матушка: «Все те саме: і розсольнік, і борщ, і суп, але заправлений олією».

Піст – це не дієта, – застерігає отець Миколай. Тому радить всім ходити до церкви та молитися.

У Великий піст варто відмовитися від розкішник покупок та веселих розваг. Людина має думати про вічні цінності. Тим самим очищуватись духовно.

Отець Миколай, настоятель Свято-Покровського храму: «Само собою може бути, що людина оступиться. Але треба підніматися і з новими силами йти далі. Дорогою покаяння, сповіді, і покаянь крові Христа».

Прихожанки Свято-Покровського храму до усвідомлення сутності Великого посту приходили поступово. Кажуть, що розібратися в собі допомагає молитва.

Ольга, прихожанка Свято-Покровського храму: «У перші роки відмовлялась від м’яса, потім – яєць, потім – сметани. Підготовка багаторічна».

Анна Панасівна, прихожанка Свято-Покровського храму: «Постую, незважаючи на вік. Піст дає сили».

Великий піст триватиме сім тижнів, до свята Великодня. Священики кажуть: хто зможе протриматись цей час без м’яса та тілесних спокус, відкриє для себе цінність простого життя.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net