Циліндр-невидимку розробили в Китаї

У Китаї розробили прилад, який, можливо, стане першим кроком до плаща-невидимки. Формою він нагадує циліндр. Невидимими він здатен робити поки що лише невеличкі предмети.

Стати невидимим – це вже не фантастика. У східному Китаї ученим удалося розробити прилад, який може ховати якісь невеликі об’єкти від людських очей. Над винаходом працювали учені з Університету Чжецзяна. Утім ззовні пристрій не схожий на плащ-невидимку Гарі Поттера, а є конструкцією зі скла у формі циліндра. 5-сантиметровий шестигранник обладнаний трубкою всередині. Все, що потрапляє в центр циліндра, стає невидимим.

Чжен Бін, дослідник Університету Чжецзяна: «Ми можемо бачити предмети лише завдяки світлу. Тут ми використовуємо устаткування, яке приховує об’єкт так, щоби світло його обходило стороною».

Свій винахід дослідницька команда розробила завдяки властивості людського ока не бачити предмет, від якого не відбивається світло.

Чжен Бін, дослідник Університету Чжецзяна: «Ми використовували скло з високим індексом заломлення, а потім розробили прилад особливого розміру й особливої форми. Таким чином світло може огинати об’єкт, якщо дивитися з певного кута».

Зараз пристрій може зробити невидимим предмет, завдовжки не більше 10 сантиметрів. Поки винахід на стадії розробки. Учені говорять, що до того моменту, коли невидимою зможе стати людина, ще далеко.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net