Чужого горя не буває

0

Чужого горя не буває. Благодійники зі Швеції вже 20 років опікуються українськими дітьми із синдромом Дауна. Так званих дітей Сонця у країні щороку народжується з півтисячі. Чимало їх і на Черкащині. Лише в обласному центрі зареєстровані п’ятеро. Аби допомогти родинам із особливими дітьми, іноземці везуть гуманітарну допомогу та медобладнання. За потреби пособляють і фінансово. Детальніше – в сюжеті Юлії Доброскок.

Засновники БФ «Едвіна» – подружжя Томаса та Єви Стрьом зі Швеції – часті гості в Черкасах. Уперше приїхали до міста ще в 92-му. За два десятиліття іноземні благодійники встигли налагодити ефективну роботу також у Звенигородці, Шполі, Золотоноші та Чигирині. Допомагають родинам із дітьми-даунами і в інших областях України.

Томас Стрьом, засновники БФ «Едвіна» (Швеція): «Мы встретили много детей с такой проблемой. Самое главное – мы хотели дать надежду на будущее».

Підтримують іноземці дітей із синдромом Дауна не лише в нашій країні. Представництва швецького фонду сьогодні є в багатьох країнах – Білорусі, Молдові, Болгарії. Активно шведи співпрацюють і з благодійними фондами України. БФ під назвою «Відкрите серце» один із них. Його президент Ігор Бочкарь від роботи іноземних колег у захваті. Адже за 20 років допомогти, каже, вдалося багатьом дітям.

Ігор Бочкарь, президент БФ «Відкрите серце»: «Очень много было сделано работы. Это и гуманитарная помощь, и финансовая поддержка людям».

Родина Гарбарів одна із 4-ох у Черкасах, яким допомагають благодійники. Синдром Дауна в їхньої 6-річної доньки Анастасії. Мама дівчинки каже: на жаль, їхню проблему в Україні сьогодні розуміють погано. Приміром, знайти спеціалістів із раннього розвитку таких дітей у нашій країні важко, а можливості для їхньої освіти обмежені. Весь час доводиться долати перешкоди в соціумі.

Яна Грабар, мама: «Нас не хотіли брати в дитячий садок. Наша дитина погано говорить».

Шведи розповідають: подібна ситуація була і в них – 30 років тому.

Томас Стрьом, засновник БФ «Едвіна» (Швеція): «Их не принимали в обществе, но сейчас все изменилось. Они стали центром внимания в Швеции».

Позитивна тенденція в цьому напрямку і в сусідній Білорусі.

Анатолій Головко, представник БФ «Едвіна» у Білорусії: «У нас разработана программа совместно с Министерством здравоохранения и образования. Мы имеем несколько направлений».

В Україні ж працювати є над чим, кажуть іноземці. Сподіваються: механізм допомоги дітям із синдромом Дауна таки запрацює на повну. Поки ж обіцяють і надалі всіляку підтримку свого фонду.

Єва Стрьом, засновниця БФ «Едвина» (Швеція): «Мы будем продолжать заниматься благотворительностью. Будем это делать столько, сколько будет сил. Мы не перестанем протягивать руку помощи, куда бы ни ехали».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version