Чорнобильці не здаються. За свої пенсії боротимуться до останнього

Чорнобильці не опускають рук. Обіцяного урядом підвищення пенсій із нового року вони так і не побачили. Тож розгорнули чергову хвилю протестів по всій Україні. Черкаси – не виняток. Ліквідатори чи не щодня під вікнами в губернатора. Масштабних акцій не влаштовують. Однак хочуть, щоб на них зважали та відновили виплати пенсій, згідно з судовими рішеннями. Невдоволених чула Ольга Скорик.

Чорнобильські протести не вщухають. Невеликими групками, озброївшись транспарантами, ліквідатори чи не щодня на Соборній площі, під вікнами у губернатора. Вимагають справедливості. Адже обіцяного підвищення пенсій у кілька разів так і не дочекалися.
Борис Бродовський, інвалід-чорнобилець: «Це таке осучаснення зарплат. «Союз. Чорнобиль. Україна» на чолі з Андрєєвим пішли на поводу в Кабміну. І от 822 помножити на 225% – виходить пенсія. Немає тих пенсій великих, які рекламували Азаров, Тігіпко, Андрєєв, Болтенков і всі, хто приклав руку до цієї постанови».
Олександр Петренко, голова штабу Чорнобильського руху Черкаської області: «Цей закон для того, щоб зіштовхнути лобами чорнобильців різних категорій. Чому? Бо коли два сторожі б’ються – злодій краде. Аналогічно й тут».
Невідповідності на кожному кроці, обурюються ліквідатори. Живий тому приклад ситуація Володимира Миколайовича та Петра Федоровича.
Володимир Ященко, ліквідатор: «Разом були в Чорнобилі, працювали на машині однаково – що він, що я. Пенсію я виграв у суді – отримав 4 рази. Він взагалі нічого не виграв. Я зараз отримую 1849 грн., а він – 2600 грн. Різниця!».
Пані Неля – дружина ліквідатора. Її чоловік опинився в Чорнобилі у 22 роки. Та ніби й не був.

Неля Володимирівна, дружина чорнобильця: «Він отримав всю радіацію. Зараз ми не маємо грошей, щоб подати позов до суду, а також на ті довідки, які з нас вимагають. А їх не існує, бо держава їх знищила».

І таких історій – безліч. Дмитро Йосипович протестує разом із сином. Каже: сам би не дійшов.
Дмитро Гоцев, ліквідатор: «Наша часть располагалась в зоне загрязнения, в районе Полесского, где радиация была в 4-5 раз больше, чем в Припяти. Сейчас мне правительство, я очень «благодарен», подняло до 1842 грн. Хотя, согласно закону, который не имеет обратного действия, мне положено пенсию 5200 грн. Люди добрые, вы должны знать, как издеваются над людьми, которые грудью стали на защиту своей родины».
Володимир Гоцев, син ліквідатора: «Я 2 года за него хожу по судам. Не хочу выражаться, но вы поняли результат – 1842 грн.».
Та опускати руки чорнобильці не збираються. Боронитимуть інтереси гуртом. Для цього створили обласний осередок Всеукраїнської спілки ліквідаторів-інвалідів «Чорнобиль-86» – альтернативу «Союз. Чорнобиль. Україна».
Борис Бродовський, інвалід-чорнобилець: «Ми бачимо, як «нагнули» суд у нашій державі. Ми просимо повернутися у правове поле. Якщо неконституційними є рішення про VIP-пенсії суддів, депутатів, то чому конституційним є рішення стосовно нас».
Своїми вимоги чорнобильці передали губернатору та голові обласної ради. І хочуть, аби їх розглянули на найближчій сесії.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net