додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Чому сотні жителів міста знову несуть кошти в МММ?

Чому сотні жителів міста знову несуть кошти в МММ?

0

МММ: друга хвиля. Від 3 до 6 мільйонів людей, за різними оцінками, стільки українців уже долучилися до нової системи МММ. Серед вкладників є і черкащани. Нагадаю, створене Сергієм Мавроді в 90-х акціонерне товариство МММ стало найбільшою на пострадянському просторі фінансовою пірамідою, яка збанкрутувала у 1997 році. Проте у 2011-му діяльність піраміди відновили. Сьогодні охочих заробити швидкі гроші приваблюють іншими методами – обіцяють повертати до 40% від вкладу на місяць. Чому черкащани знову несуть гроші в МММ розповість у спеціальному репортажі Вікторія Хамаза.

20 років тому МММ асоціювалося із персонажем телевізійних роликів пересічним росіянином на ім’я Льоня Голубков. Проте накопити дружині на шубу йому так і не вдалося. Сьогодні ж МММ запевняє, що гроші можуть падати прямо з неба. Чи з неба, чи ні, проте свої кошти від МММ таки отримав черкащанин Євген Артеменко. Дізнавшись детально філософію цієї організації, хлопець твердо вирішив вкласти в неї гроші, і вважає, що не помилився.

Євген Артеменко, вкладник: «Це була дійсно достатня кількість коштів, щоб займатися тими справами, якими мені хотілося. Ну, і, крім того, можна сказати, що я дуже пошикував. Може для наших урядовців це буде незрозуміло, але елементарно я купив собі велосипед, який хотів, купив хороше футбольне взуття, харчувався нормальною їжею, яка дозволяла почуватися добре і була можливість займатися тими творчими речами, якими я займався по життю. Це мені все МММ дозволило і ті виплати, які я отримав із цієї системи».

Наразі у Черкасах працюють близько трьох філій цієї організації. Офіси МММ представники фінансової структури називають «МММ-клубами», а себе – спільнотою однодумців. У той час як економічні оглядачі називають це явище «фінансовою пірамідою».

Тарас Ромащенко, кандидат економічних наук: «Фінансова піраміда працює доти, доки приплив нових членів і кошти, які вони вносять, забезпечують виконання зобов’язань перед старими учасниками цієї структури. У той момент, коли коло старих стає досить значним, а нові учасники не можуть покривати виконання зобов’язань перед старими, піраміда починає відчувати певні труднощі у виконанні своїх зобов’язань і досить швидко припиняє свою діяльність».

За словами десятника Мирослави Драч, говорити про МММ, як про шахрайську структуру – абсолютно недоречно. Адже вкладники ознайомлюються з усіма ризиками. Керівники піраміди не заперечують, що жодних гарантій повернення своїх грошей вкладникам не дають. На головному сайті всіх одразу ж інформують, що ви робите внесок на власний страх і ризик. До того ж, дівчина підтвердила інформацію, що завдяки МММ-2011 почали повертати кошти вкладникам 1994-го року.

Мирослава Драч, десятник: «Так, звісно, це правда. Навіть в «УouТube» ви можете переглянути виступи, де люди міняють «мавроквитки», які отримали у 1994 році, отримують «мавро» на свій рахунок і міняють їх потім на гроші».

За словами дівчини, через негативну рекламу у ЗМІ вкладники почали забирати свої кошти, що змусило тимчасово припинити виплати МММ-2011. Проте, аби розсіяти паніку та заохотити якомога більше черкащан вкладати кошти до фінансової піраміди, місцеві «емемемівці» днями влаштували так званий автомобільний «Мавропробіг».

Микола Токаренко, вкладник: «Люди однодумці збираються, вішають такі прапори, посміхаються, обіймаються. Заявити про себе іншим людям, що ми такі є, що насправді, нічого не розвалилося, нічого не відбувається негативного. Є деякі перешкоди зроблені за допомогою якихось непереборних сил».

Натомість економісти застерігають черкащан щодо вступу в МММ, порівнюючи це з лотереєю. Адже кількість постраждалих від першого МММ в 90-х, за підрахунками експертів, обчислювалася мільйонами. Як наслідок, у багатьох країнах світу фінансові піраміди заборонені законодавством.

Тарас Ромащенко, кандидат економічних наук: «Єдине, що хочеться побажати потенційним вкладникам чи МММ-2011, чи якоїсь іншої фінансової піраміди, – підходити до цієї справи дуже зважено і керуйтеся банальним правилом інвестора-початківця: вкладати ті кошти, які вам не буде прикро втратити».

Нині, за словами самого Мавроді, через спровоковану ЗМІ паніку, він був змушений призупинити виплати МММ-2011. Хоча попри переконання керівників МММ, що цього разу структура не припинить роботу, фінансові експерти не мають сумніву – її падіння є лише питанням часу. Однак, незважаючи на це, черкащани продовжують нести гроші вже до наступної фінансової піраміди МММ-2012 та вірити, що цього разу пощастить саме їм.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version