Чиновники у відчаї: собачі проблеми їм “не по зубах”

Понад три тисячі бродячих собак нарахували у місті черкаські посадовці. Останні вирішили бездомних чотирилапих не труїти, а з ними потоваришувати. Щоправда, не на вулицях, а у спеціалізованому тимчасовому притулку. Там собак годують, лікують, а головне – люблять. Єдина проблема у тому, що вмістити цей спеціалізований заклад може лише 300-400 братів наших менших. Тож, інших упійманих собак працівники притулку нині активно пропонують черкащанам взяти на виховання. Врятувати хоча б одного – обов’язок кожного любителя тварин. Адже тих, яких не всиновлять, – усиплять. Обрати собі собаку до вподоби – ви зможете вже у наступному сюжеті.

Руді, брюнети та блондинки, пухнасті та короткошерсті – усі ці брати та сестри наші менші щодня голосно обговорюють свою собачу долю у притулку. Побачивши людину, одразу грайливо помахують хвостом. Вони тут, як на ярмарці. Кожен дуже хоче сподобатися новому господарю. Інакше його чекає гірка доля, ідею якої посадовці позичили у Москві.
Андрій Дзюба, заступник міського голови Черкас: «Якийсь термін вони утримують собак у себе, потім, якщо їх ніхто не забрав, собак усипляють».
Боротися із бродячими собаками у Черкасах вчаться давно. І стерилізувати за власний кошт навчилися, і навіть сміттєві баки у місті встановили європейські. Такі, до яких чотирилапі не дістануться. Натомість отримали нову проблему.

Андрій Дзюба, заступник міського голови Черкас: «Голодні собаки стають ще більш злими. Тож, збільшується кількість покусаних собаками. Проста стерилізація – не допоможе, тварини починають кидатися і на тварин, і на людей».
Тимчасовий притулок для тварин сьогодні теж не може вмістити усіх охочих. Тут одночасно можуть жити лише три-чотири сотні собак. У 2010 з бюджету планують виділити ще сто тисяч гривень на будівництво вольєрів. Утім, на три тисячі братів наших менших квартир все одно не набудуєшся. Тож, комунальники прохають черкащан бути більш поміркованими та відповідальними за тих, кого приручили. Адже у трагедії розмноження бродячих собак винні і люди.
Олександр Варденський, директор КП «Черкаська служба чистоти»: «Людина взяла собі собачку, погралася. Цуценят собака привела, потім господар взяв коробочку – і поїхав у ліс. Так кожного року кількість собак росте».
До речі, викидають на вулицю не лише представників дворової породи, а й елітних бійцівських собак.
Голод – справді не тітка. Він – постійний супутник черкаських собак. Адже на годівлю собак у притулку посадовці грошей ще навіть не виділяли.
Тож, годують чотирилапих у притулку здебільшого небайдужі – друзі з громадських організацій та закладів харчування. Утім, їхніх сил поки не достатньо. Адже кількість тварин у притулку поповнюється з кожним днем на 5 осіб. Привозять братів наших менших і черкащани, які дізналися про акцію «Злови собаку – отримай десять гривень» .
Тож, очільники міста нині прохають усіх черкащан по можливості взяти шефство над якоюсь твариною. Найчастіше собак беруть з притулку для охорони дачі чи у цілях власної безпеки. Допомогти у цій справі може і готель для тварин, про створення якого нині активно мріють міські посадовці.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net