Чиновники догосподарювалися: дороги ремонтуватимуть восени

Рятівні мільйони для черкаського бездоріжжя. Цьогоріч міська влада збирається вкатати в асфальт сімдесят мільйонів гривень. Саме на таку суму Черкаси випустять муніципальних облігацій. Вже нібито і банк знайшовся, який згоден їх викупити під дев’ятнадцять відсотків річних. Та от чи врятують сімдесят мільйонів гривень черкаські дороги – розповість кореспондентка ВІККА-НОВИН Вікторія Курченко.

Вікторія Курченко, кореспондент: «Це одна з основних магістралей Черкас. Максимальна швидкість, з якою тут рухаються автомобілі, – всього 20 км/год. Швидше їхати по такій дорозі водії не ризикують, аби не розгубити по такій дорозі колеса».
Віталій Федорович, водій: «Останнім часом дороги стали, ну, якщо не найгірші, то, як говорять російською, «очень приближаються к этой точке».
Водій скаржиться: ледь не щомісяця доводиться ремонтувати автомобіль. Принцип маневрування між ямами у Черкасах вже не діє. Як об’їдеш одну, говорять кермувальники, обов’язково втрапиш в іншу. Від такого бездоріжжя водії скаженіють. Мовляв, куди дивиться міська влада. А та відповідає: робити капремонти доріг нема за що.
Олексій Леонов, начальник управління вуличної інфраструктури, транспорту та зв’язку МВК: «При потребах, як мінімум, в рік 30-40 мільйонів, ми в минулому році спочатку мали 17 з копійками мільйонів, потім зменшилося до 9, по факту ми отримали 7».

Таких коштів вистачає хіба що на дорожні латки. Про більше – Черкасам із цьогорічним фінансуванням годі й мріяти. На ремонт автошляхів з Дорожнього фонду відведено, за словами Олексія Леонова, всього сім із половиною мільйонів гривень. Реальна потреба – триста мільйонів. Чекати допомоги від області теж не доводиться. Вона, скаржаться посадовці, переклала турботи обласного центру на плечі міської влади. Торік дала трохи більше семисот тисяч гривень на дорожні ремонти, цьогоріч – вдвічі менше.
Борис Оніщенко, директор КП «ЧЕЛУАШ»: «В інших містах область активно допомагає, активно працює міська та обласна влади. Облрада виділяє великі кошти в інших містах. Наша чомусь мовчить».
Черкаські владці вирішили не чекати манни небесної, а випустити муніципальних облігацій на сімдесят мільйонів гривень. За ці кошти планують капітально відремонтувати частково вулиці Оборонну, Ткалича, Героїв Дніпра та Гагаріна, а також продовжити вулицю Мендєлєєва до Галана та завершити будівництво зливової каналізації по Громова.
Олексій Леонов, начальник управління вуличної інфраструктури, транспорту та зв’язку МВК: «Решта магістральних вулиць – це бульвар Шевченка, Сумгаїтська, 30 років Перемоги, Смілянська, – хочемо закрити верхнім шаром за новою технологією».
Та почнуть втілювати ці плани в життя не раніше кінця серпня. До того часу триватимуть узгоджувальні процедури.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут