Черкаським школярам дали відчути себе депутатами

Черкаські школярі побували в ролі депутатів. Для цього їм організували екскурсію до обласної державної адміністрації. Влаштувала похід до Будинку рад і була гідом депутат Черкаської обласної ради Світлана Трофімова. На її переконання, школярі мають знати роботу депутата зсередини. Чи вирішив хтось зі школярів після такої екскурсії піти в політику, знають наші кореспонденти.

Екскурсію до Будинку рад для черкаських школярів організували вперше. Бажання ознайомити дітей із роботою депутатів висловили освітяни трьох міських шкіл – 1, 14 і 17. Підтримала їхню ініціативу депутат Черкаської обласної ради Світлана Трофімова. За її словами, такі заходи вкрай потрібні учням, особливо старшокласникам.
Світлана Трофімова, депутат Черкаської обласної ради: «Это первый шаг к взрослой жизни. Пусть узнают о профессии не только маляра, повара, штукатура, но и о профессии политика. Кто знает, может, сегодня в зале сидит будущий Президент».
Депутатка була не лише організатором походу до Будинку рад, а ще й екскурсоводом.
Відразу після малої сесійної зали учнів повели до великої. Тут школярам прочитали пізнавальну лекцію. Розповіли про особливості роботи депутатів, їхні права, функції та обов’язки. А ще – коротко ознайомили з виборчою системою країни. У деталях розповіли дітям і про робочі місця депутатів. Дали змогу школярам і випробувати електронну систему голосування. На умовний порядок денний винесли одне, але зовсім непросте питання.

Світлана Трофімова, депутат Черкаської обласної ради: «Есть ли у кого-то желание быть депутатом или мэром? Есть ли у кого-то желание пойти в политику?».
Бажаючих піти у велику політику виявилось чимало.
Світлана Трофімова, депутат Черкаської обласної ради: «Я хочу, чтобы вы понимали: все зависит от вас. Потому что вы именно то поколение, которое может что-то изменить в этой стране к лучшему».
Черкаським школярам екскурсія до обласної державної адміністрації сподобалася.
Григорій, учень школи №17: «До цього, наприклад, я не розумів, як відбувається голосування. Сподобався і тутешній ремонт».
Владислав, учень гімназії № 1: «Такого ніколи не було. Це перше така екскурсія. Дуже захоплива».
Владислав, учень гімназії № 1: «Цей досвід дуже корисний, він допоможе нам визначитися з подальшою освітою».
Анна, учениця школи №17: «Якось виникли думки про майбутнє. Було б цікаво працювати на благо соціуму Черкащини. З’явився стимул. Хочеться стати чимось більшим, аніж ти є зараз».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net