Черкаський журналіст презентував "Цитати Сходу" (ВІДЕО)

Про війну відкрито та без лестощів. Черкаський журналіст процитував Схід. В історіях бійців, волонтерів та медійників подав неприкриту правду про АТО. Де є зрадники серед своїх та буденні клопоти. Про смерть та життя, допомогу та втечу слухала Яна Федоровська.

Правда про війну. Очевидна, неприкрита, гола. Перша цитата Сходу з однойменної книги. І на банері, і у виданні – від київського волонтера Юрія Касьянова.

Сергій Могилко, упорядник видання: "Вона, по суті, йде як передмова до цієї книги та відображає основу суть".

70 історій, різні ситуації, одна тема. Волонтери, бійці, журналісти та переселенці про свою правду на війні. Більше року Сергій Могилко збирав реальність з передової.

Сергій Могилко, упорядник видання: "Я не замовляв ці історії. Не казав, напишіть, бо я журналіст. Це як раніше були фронтові нотатки, коли бійці в окопах сиділи і писали на листочку листи своїм рідним, або записували свої спогади, переживання і т. д."

Спочатку збирав історії в соцмережах. Потому там же – фінанси. Книга вийшла за благодійні кошти. Її презентував на Львівському форумі, тепер в Черкасах. Говорить: це перше видання не професіонала письменника, а безпосередніх учасників подій.

Сергій Могилко, упорядник видання: "Саме такі історії і відбиралися, які найбільше давали змогу відчути те, що пережили ці люди, які це написали. Усі упорядковані у хронологічному порядку, відповідно до подій, які відбувалися. Починаючи з літа 2014 до літа 2015 року".

Три цитати – черкаських авторів. На презентації кіборг 95-тої аеромобільної бригади Василь Шкут ділиться своїми згадками. У книзі переповідає про паніку на війні. Як він з побратимами під Дебальцево рятував сполоханих хлопців.

Василь Шкут, демобілізований: "Они были не в кольце, но думали что в кольце, и мы их вытащили, все нормально закончилось. Это не АТО, это война и жизнь там настолько будни суровы, порой теряешь близких, товарищей по оружию, что хочеться перевести дух, романтики, тепла. Вспоминаем о родных и близких".

Кіборг брав участь в боях за аеропорт. Тепер же вдома демобілізований.

Василь Шкут, демобілізований: "Очень мало говорится правды. Я вспоминал в книге Дебальцево. То по картинке в телевизоре, как сказал пан Порошенко, это было плановый отход. Честно, это было просто бегство. Кидали оружие, технику. Слава Богу, хоть с малыми потерями вышли".

Єдиного авторського судження у книзі немає. Це поєднання різних сторін однієї барикади.

Книга вже побачила передову. Невдовзі – і черкаські книжкові.

    

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
Стали свідком новини? Тисніть тут