Черкаський водоканал модернізує своє обладнання

Цими днями у рамках інвестиційного проекту Міністерства житлово-комунального господарства України «Розвиток міської інфраструктури» Черкаси підписали угоду на 11 млн. доларів. Цей проект фінансується за рахунок Світового банку. За ці кошти у місті планують здійснити повне переоснащення та модернізацію водопровідних і каналізаційних насосних станцій комунального підприємства. За допомогою кредиту вдасться у подальшому економити електроенергію майже на 25 %. Подробиці отримання кредиту та раціональне використання коштів знає кореспондентка ВІККА-НОВИН – Наталя Кириленко.

За словами директора комунального підприємства «Черкасиводоканал» Сергія Овчаренка, аби отримати кошти від Світового банку для модернізації обладнання, ще на початку весни вони розробили бізнес-план. Цей план протягом двох місяців детально розглядали фахівці Міністерства житлово-комунального господарства України та експерти Світового банку, аби останні дали реальну оцінку відповідності тих підрахунків, які попередньо представлені на кредитування.

Сергій Овчаренко, директор КП «Черкасиводоканал»: «На початку грудня, в кінці листопада ми отримали в такому он-лайн вигляді повідомлення про те, що наш бізнес-план схвалили. Він отримав позитивні висновки всіх експертів, всіх міністерств та експертів Світового банку».

Проектом модернізації передбачається переоснащення усіх насосних станцій, що подають воду в оселі черкасців, та провести заміну устаткування двох головних каналізаційних насосних станцій і дванадцяти районних. Крім цього, у каналізаційному господарстві планують провести заміну насосного обладнання на головних каналізаційних станціях та дванадцяти районних каналізаційних насосних станціях на більш ефективне.

Сергій Овчаренко, директор КП «Черкасиводоканал»: «Фінансування може бути тільки на енергозберігаючі технології, тобто сюди різного роду будівництво, капітальний ремонт мереж неможливо включити».

За умовами договору, «Черкасиводоканал» зобов’язаний виплатити кредит за 17 років. Причому Світовий банк надає його за дуже вигідних умов. Перші три роки комунальне підприємство сплачуватиме лише відсотки. Потім уже тіло кредиту. Проте, за словами Сергія Овчаренка, після модернізації усього обладнання внаслідок економії електроенергії можна буде заощаджувати кошти.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net