Черкаські студенти-екологи відлякують квіткових браконьєрів

Під охорону червонокнижні підсніжники беруть ще й студенти-екологи. Під час їхнього цвітіння молодь вартує у Холодному Яру. Бо так масово в Україні вони ростуть тільки на Чигиринщині, а ще у Криму. Завдяки небайдужості майбутніх екологів, говорять утримувачі заповідника, територія квітників збільшилася до восьми гектарів. А ще 10 років тому ця рослина була на межі зникнення.

19-річна Юлія вчиться на другому курсі університету. Ці рідкісні рослини майбутній біолог наживо побачила лише сьогодні. Від аромату підсніжників дівчина у захваті.

Юлія Діброва, студентка: "Я їх отак вживу тоже ніколи не бачила, потім ми з подружкою, пішли сюди, де їх багато, і отак заходите – і отакий аромат весни, свіжості, дуже вони приємно пахнуть".

Проте сюди, у заповідник "Холодний Яр", Юлія приїхала не милуватися весняними квітами, а оберігати їх від браконьєрів.

Юлія Діброва, студентка: "Вони дуже рідкісні, дуже гарні, тому ми вирішили оце так вперше поїхати їх захищати від браконьєрів, бо вони їх просто виривають, продають і потім викидають люди".

Таких захисників, як Юлія, у заповіднику з півсотні. Вся ця молодь – студенти-біологи на практиці. У складі мобільних груп вони патрулюють ліс із ранку до вечора. 20-річний Олександр на день проходить із кілька десятків кілометрів.

Олександр Задоя, студент: "Сюди нам іти десь кілометра до трьох, це одна з найближчих точок, на дальню точку кілометрів мабуть шість в одну сторону, позавчора я находив десь кілометрів 18".

Майбутній еколог зізнається: браконьєри трапляються різні. Одні приходять за одним букетом для коханої, інші – зривають їх цілими корзинами. Для таких проводять роз’яснювальні роботи.

Олександр Задоя, студент: "Ми говорим, це заказник, тут не можна нічого рвати, різати, а вони говорять, а хто його заказав. В основному не тікають, бо вони знають, що немає смислу цього робити, стараються або залишити квіти і відійти, або їх заховати, можуть прикидати листям, але все одно ми знаходимо, забираємо".

Допомога студентів дуже важлива, говорять керівники заповідника. Адже браконьєрів цьогоріч побільшало, як ніколи. На тихе полювання людей штовхає безгрошів’я. Бо ж на одному букетику можна заробити близько 15 гривень. От тільки екологи застерігають: після одного зрізування рослина частіше за все гине.

Богдан Легоняк, завідувач філіалом "Холодний Яр" НІКЗ "Чигирин": "Коли люди займаються заготівлею, вони не дивляться, чи воно цибулина, вони ріжуть, аби скоріше, нарізати, заготовляти, то дуже багато нищать так, пошкоджуючи коріну систему. Плюс коли ми зрізаємо квітку, не утворюється насіння".

Один букетик браконьєрам обійдеться у кілька сотень. Бо ж штраф за одну квітку становить 49 гривен.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net