Ні російському виробнику! Лозунги споживачів харчової продукції підхопили черкаські синоптики. І вирішили відмовитися від апаратури, яку виготовляли на території країни-агресорки. Якому виробнику натомість надали перевагу – розпитувала Яна Федоровська.
Тетяна Охріменко, технік-метеоролог: "Этот прибор показывает направление и скорость, когда самолет заходит с этой стороны на посадку. А этот, когда он садится с тем курсом".
Ось такі, ще радянські прилади, використовують на черкаській метеостанції. Декотрим з них років більше, ніж людям, які із ними працюють. Та попри свій вік вони, часом, дієвіші за своїх сучасників. Особливо у надзвичайних ситуаціях.
Тетяна Охріменко, технік-метеоролог: "Ну это вобще самый такой прибор, который давно. По нему определяем давление. Это в том случае, если нет света, как у нас отключают, тогда мы пользуемся ним".
Хоч і працюють, та все ж ламаються частіше, говорять фахівці. А сучасні термометри коштують дорого. Кожен – у межах 2-ох тисяч. Тепер же метеорологи мають національні претензії ще й до виробника.
Віталій Постригань, начальник черкаського обласного центру з гідрометеорології: "До цього ми закуповували прилади в Російській Федерації, зокрема термометри і багато чого іншого. На сьогодні, з урахуванням тієї ситуації, яка склалася, ми мусимо переорієнтовуватися. І це проходить доволі успішно. Чекаємо нового обладнання".
Нове устаткування планують замовляти у Німеччині. Воно, говорять синоптики, і в роботі краще, і коштують не дорожче.