Черкаські лікарі жаліються на недофінансування. Пацієнти – на недообстеженння (ВІДЕО)

Відсутність медикаментів, рентгенівської плівки та лабораторних реактивів. Черкаську медицину вже п’ятий місяць не фінансують, як слід. Потерпають від цього і лікарі, і пацієнти. Юлія Доброскок продовжить.

Відчуває себе, немов у 90-их, каже головлікар п’ятої поліклініки Микола Тарасов. Бо такої наруги над медициною досі не відав.

Микола Тарасов, директор КНП "П’ята Черкаська міська поліклініка" ЧМР: "Зараз в нас немає практично нічого. В цьому році, окрім заробітної плати та комуналки, гроші не виділялись ніякі".

Та як і виділяють гроші – то мізерні – кажуть лікарі. За свої кровні доводиться буквально виживати.

Ольга Сологуб, дільнична медсестра: "Останнім часом ми зарплату отримуємо з великими затримками, а в останні місяці ми отримуємо зарплату частинами. Уявіть ставку у 1400 поділити на три рази".

Через недофінансування медицини страждають пацієнти. Скажімо, через відсутність у поліклініці рентгенівської плівки за рік майже 10 тисяч пацієнтів можуть лишитися недообстеженими. Підрахували медпрацівники.

На пів потужності зараз працюють і лабораторії. Чимало основних аналізів крові тут просто не роблять.Відтак перевірити свою печінку та нирки тутешні лікарі радять пацієнтам у приватників.

Олександр Радуцький, секретар Черкаської міськради: "Ситуація, яка склалась у медичній галузі, абсолютно підконтрольна. У цьому році був прийнятий бездефіцитний бюджет. Ми заклали додатково 33 мільйони гривень. І це дає можливість на 100% до кінця року вчасно отримувати працівникам галузі зарплату".

Міський бюджет хоч і недефіцитний, та асигнування на медичну галузь з нього надходять нерівномірно, каже депутат Любов Майборода. І додає: кидати галузь охорони здоров’я на виживання немає підстав. Бо за 4 місяці поточного року перевиконання дохідної частини міського бюджету на рівні 20 мільйонів гривень.

Любов Майборода, депутат Черкаської облради: "Чесно кажучи, мені незрозуміла позиція міського голови. В мене складається враження, що хочуть зекономити на цій галузі. Щоб потім у кінці року використати на незрозумілі видатки. Ця ситуація неприпустима".

Вимагатиме, каже депутат, переглянути порядок асигнувань з міського бюджету. Як треба буде – звертатиметься до міських депутатів та губернатора.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут