Черкаські ентузіасти відремонтували унікальний американський ретропаровоз (ВІДЕО)

Черкаські умільці поставили на колеса унікальний раритет – вантажний паровоз американського виробництва. Таких локомотивів у післявоєнний Союз потрапило більше двох тисяч. Але нині відновлений умільцями – єдиний на ходу на увесь континент. Ще один стоїть в музеї США, говорять наші журналісти.

Цей раритетний паровоз – чи не єдиний в Україні, який і досі на "ходу". Вік паротяга давно минув позначку 70. Родом він зі Штатів часів Другої світової. Власних локомотивів у Радянського Союзу тоді не вистачало. В США замовили безкоштовно, за домовленістю повернути вціліле після війни.

Володимир Бердников, член Асоціації збереження історії залізниць України: "В Украине это единственная машина, которая была пригнана в начале 90-х годов из Казахстана, где ее пытались сдать в металлолом. Там применены уникальные технологии: рама паровоза с паровой машиной это одна деталь литая рама более 11 метров".

Паровози серії ЄА – вдосконалена конструкція локомотивів з механізованою подачею вугілля. Це значно полегшує роботу помічника машиніста. Бо, аби розкочегарити цього агрегата, лише на добу треба зо дві тонни відбірного вугілля.

Друге життя старенькому "американцю" подарували ентузіасти оборотного депо Цвіткове. Всі роботи виконали власним коштом. З фанатичною любов’ю до справи працювали над ним чотири роки. Для реальності, зберегли в паровозі багато рідних деталей.

Антон Максим’як, слюсар з ремонту: "Ой тяжко було нам, років три, робили його, довгенько, великий труд колектива, зусилля, терпіння. Нас мало таких людей. Нам діди передали цю науку, нам подобається і люди радіють, коли воно їде. Приємно, коли воно дихає, гуде, пар пускає, як жива людина, тільки з металу".

За радянських часів в цій майстерні утримували понад 100 локомотивів. Зараз їх лише чотири: один пасажирський і три вантажних. Нині це єдине місце в Україні, де комплексно ремонтують такі раритети.

Олександр Гопкало, голова ГО "Асоціація збереження історії залізниць України": "Це непогане місце, де можна було б створити осередок музейної діючої техніки. зараз дуже багато музеїв створили в Києві і в Харкові, але діючих локомотивів там немає. А тут є умови і для відновлення і для реставрації".

Щойно відновленого паровоза невдовзі пофарбують. Вже навесні він вирушить залізницею на повній швидкості.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net