Черкаські еменесівці навчались рятувати людей та автівки на дніпровській кризі

Врятувати рибалок на крижині, потопельників у льодяній воді та витягнути автівку з уламків криги – усе це вдалося зробити черкаським рятувальникам менше ніж за годину. Масова рятувальна операція відбулася у рамках спеціальних навчань черкаських енемесівців та інших аварійно-рятувальних служб. 50 осіб особового складу та 10 одиниць різноманітної сучасної техніки у реальних екстремально-засніжених умовах із завданням впоралися. Щоправда, за оцінкою керівництва – лише «задовільно». Оцінити роботу рятувальників на власні очі можете і ви у наступному сюжеті.

До масової спецоперації еменесівці готувалися старанно. Заздалегідь натягнули намети для зігрівання потопельників, зібрали усю наявну техніку та особовий склад. Останні від надмірної уваги журналістів навіть забули слова привітання керівництва.
Справжній лід, справжня ополонка, поряд – справжні рибалки, що вже ризикують. Навіть начебто потопельник – і той по-справжньому змерз.
Рятувальникам практика теж до вподоби. Нарешті, вдалося «розім’яти» кістки.
Керівництво аварійно-рятувальної служби роботою хлопців теж задоволене. Адже за зиму їм ще нікого не доводилося витягувати з води.
Віктор Шевченко, керівник міської аварійно-рятувальної служби: «Крига дужа товста, і ніхто не хотів провалюватися. Були тільки випадки руки-ноги пошкодили, але це повсякденні роботи».

А от очільники обласного МНС операцію оцінили на «задовільно», хоча загалом навчання припали пану Тарану – до душі .
Михайло Таран, 1-й заступник начальника ГУ МНС України в Черкаській області: «Всі служби, які були задіяні, впоралися із своїми обов’язками на випадок повені».
Михайло Таран запевняє: справжню практику покаже весна. Її приходу рятувальники не бояться. Жартують: готові хоч сьогодні до бою, точніше – у воду.
Окрім людей рятували цього дня і автівки. А ще – обмінювалися досвідом, а головне – жартами. Потім – роз’їхалися і далі навчатися секретам справжніх рятувальників. Тепер вже теоретично – у кабінетах.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net