П’ять годин сварок, образ і непорозумінь. Черкаські депутати сьогодні визначалися із податками на нерухомість. Зокрема, зі ставками на землю для комерційних установ. "Допомогти" їм у вирішенні питання зібралися підприємці. Ті ще зранку пікетували в Будинку рад. Детальніше про депутатське засідання – Ірина Малюкова.
Із плакатами та гучномовцем. Так стрічали підприємці депутатів у Будинку рад. Усе – через зміни в оподаткуванні. За новим проектом, податок на землекористування заклали аж у 3% від вартості землі. Заспокоювати натовп береться мер.Далі й самі беруться до обговорення.
Ярослав Нищик, депутат міськради (ВО "Свобода"): "Ставка на землю для АЗС – 12%, максимально можливих. Оскільки за моєю інформацією вчора представники деяких нафтотрейдерів матеріально заохочували деяких депутатів підтримати зниження"
Чотири фракції розробили поправки до проекту. За ними пропонують рахувати податки не за метрами, а за зонами. За наближенням до центру. Так, кажуть, роблять у більшості європейських країн.
Сергій Одарич, депутат міськради ("Партія вільних демократів"): "Для зони номер 1 встановити ставку податку в розмірі 1,5 відсотка, для зони №2 – 1% і для зони №1 – 0,5%. Таким чином, ми введемо хоч якийсь елемент справедливості, щоб власники приміщень на околиці платили менше, ніж власники у центрі"
Таку новацію "колеги по цеху" не сприймають. Мовляв, йому бракує обговорення з самими підприємцями.
Олександр Радуцький, депутат міськради ("БПП-Солідарність): "Я прошу зараз не звертати уваги на цей папірець"
Дехто з депутатів переконаний: навіть такі відсотки можуть "потопити" чимало підприємств.
Роман Діскант, депутат міськради ("Батьківщина"): "620 тысяч. Где взять этому предприятию, которое еще не выпускает пиво, только хочет наладить производство"
Депутати підказують: деякі землі можна переоформити як некомерційні, якщо вони є такими за призначенням. Відтак і платити в рази менше.
Павло Карась, депутат міськради (ВО "ЧЕРКАЩАНИ"): "Мова йде лише про комерційну нерухомість, тому вся інша нерухомість: виробнича, складська, – ставкою не обкладається"
Та розбурених підприємців це вже не заспокоює. Вони переконані: за новими податками платитимуть ледь не вчетверо більше.
П’ять годин обговорення, сварок і непорозумінь. Нарешті – рішення. Не 3%, а вдвічі менше. А до нововведення із зонуванням повернуться вже наступного року.