Столітня історія. Про книги, друкарів та невідомі факти кінця 19-го початку 20-го століття написала черкащанка Людмила Фіть. Унікальне видання про видавців напередодні вона представила на загал. Оцінила його і наша Яна Федоровська.
Поміж паперу та фарби. Вперше в цій друкарні книгу не виготовляють, а презентують. Досвід новий і для автора, і для видавця. Юлія Чабаненко каже, над оформленням працювали так, аби якнайбільше наблизити книгу до епохи минулого століття.
Юлія Чабаненко, видавець: "Це сторінка життя нашого міста. Тому для обкладинки ми використали з архіву, що в нас зберігалися, старі фотокартки Черкас. Не скільки верстав, а скільки зазирав у минуле і порівнював з сьогоденням. Які підприємства працювали, які були замовлення".
Збирала матеріал, розповідає вже авторка, по всіх архівах Києва, Черкас та навіть особистих рукописах видатних діячів. Книгу оздобила унікальними фото. Працювала над нею більше п’яти років і результат, ділиться, перевершив всі сподівання.
Людмила Фіть, автор книги: "Аналогів немає. Ми зрозуміли, наскільки важливо до населення доносити, який у нас гарний край, чим Черкаси можуть пишатися. Ми просто зрозуміли, наскільки ця книга зараз на часі".
Аліна Тимченко, студентка: "Написана вона доступно і сподобалось, як це авторка описала. І тому прийшла послухати, що вона ще додатково нам розповість".
Сергій Ганницький, завідувач відділу історії Краєзнавчого музею: "Це залишалося під туманом невеличким. Навіть от картинки віднайшов зображення вулиці Хрещатик і не звертав уваги, що там написано. Думав магазини. А потім детальніше придивився, бачу, що є видавництва".
На самій презентації авторка відкрила чимало таємниць перших книгодрукарів Черкас. Та переконує, більшу їх частину для читачів залишила на сторінках.