Черкаси залишились без грошей

Черкаси опинилися на межі фінансового колапсу. Близько тисячі неоплачених платіжок повернуло Черкаське обласне управління Держказначейства. Таким чином, Черкаси не змогли забезпечити проплати на понад чотири мільйони гривень. Випадки повернення платіжок Держказначейством почалися ще в липні. Тоді депутати міської ради звернулись до Президента України з проханням втрутитись в ситуацію. А два місяці тому на засіданні правління Асоціації міст України перший заступник Держказначейства визнав, що коштами місцевих бюджетів покривають дефіцит Пенсійного фонду. Деталі розповість Вікторія Курченко.

Впродовж року дірки в міському бюджеті латали, як могли. Місто навіть отримало середньострокову позику – двадцять три мільйони гривень – з державного бюджету. Відтак, управлінці здійснили всі заплановані платежі до кінця року. Утім, несподівано напередодні нового року Черкаське обласне управління Держказначейства повернуло близько тисячі неоплачених платіжок.
Наталія Джуган, директор департаменту бюджетної політики МВК: «30 грудня казначейство в м. Черкаси нам повідомило, що, маючи на рахунках міського бюджету майже 20 млн. грн., залишилися непроведеними 4 млн. грн.».
Держказначейство пояснює повернення платіжок просто. Мовляв, вони запізно надійшли. Наталія Джуган це заперечує. На її думку, коштами громади уряд покриває дефіцит державного бюджету. А від нинішньої

ситуації найбільше дісталося галузі охорони здоров’я. Через непроплачені платежі станція швидкої допомоги не має грошей на найнеобхідніше.
Олег Стадник, директор департаменту охорони здоров’я та соціальної політики: «Майже 80 тис. платежів по станції не пройшли. А це на забезпечення і пальним, і медикаментами. Під загрозою перевезення консультантів на випадки до тяжких пацієнтів».
Під час епідемії лікувальні заклади міста залишилися без засобів для боротьби з грипом.
Олег Стадник, директор департаменту охорони здоров’я та соціальної політики: «200 тис. грн. асигнувань непроплачено – це дитяча міська лікарня, 150 тис. грн. – по 1 міській лікарні».
Понад один мільйон гривень не отримали комунальники на освітлення та прибирання вулиць, роботу аварійної служби під час свят. Наразі вони викручуються, як можуть. Тим часом міські управлінці позиваються до суду.
Наталія Джуган, директор департаменту бюджетної політики МВК: «Ми звернулися до СБУ в Черкаській області, до голови ОДА, ми звернулися до адмінсуду з позовом щодо спонукання казначейства виконати всі ті платежі».
Якщо найближчим часом ці інстанції не відреагують, місто залишиться без засобів до існування.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут