додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Черкаси «протверезіють»…

Черкаси «протверезіють»…

0

Купив, випив – плати штраф. Віднедавна пиво «на лавочці» є порушенням закону. Нагадаємо, нові норми моралі та тверезості набули чинності ще 11 лютого 2010. Новий законопроект передбачає попередження і штрафні санкції за розпивання пива і слабоалкоголки у парках, скверах, кінотеатрах та на масових гуляннях. Чи готові Черкаси так різко «протверезіти» – дізнаєтесь з наступного сюжету.

У Черкасах шляхи укріплення тверезості шукають вже давно. Особливу увагу місцеві чиновники приділяли боротьбі із дитячим пияцтвом. Проводили рейди, забороняли продаж пива біля навчальних закладів. Адже багато школярів після уроків полюбляють знімати стрес саме за допомогою цього напою.
Відтепер за мораллю та здоров’ям нації слідкуватимуть новий всеукраїнський закон та правоохоронні органи. Вони каратимуть не лише продавців за продаж алкоголю неповнолітнім, а й любителів посмакувати пивом у громадських місцях. На перший раз порушники відбудуться попередженням, друга частина статті передбачає грошове покарання від 17 до 85 та від 51 до 119 гривень. Третя частина – жорсткіша.
Володимир Тютюнник, відділ дільничних інспекторів міліції ГУ МВС України в Черкаській області: «І третя частина – це від 102 до 136 гривень, або виправні роботи на термін від 2 місяців, або й навіть адміністративний арешт».
Підживитися улюбленим хмільним напоєм навіть у пакетику, переконують правоохоронці, теж не вдасться. Європейські хитрощі у Черкасах не пройдуть. Міліція має право навіть перевірити ваш напій на запах.

Володимир Тютюнник, відділ дільничних інспекторів міліції ГУ МВС України в Черкаській області: «Для того, щоб перевірити безалкогольне це пиво чи ні, міліціонер має право підійти, представитися і перевірити».
Утім, боятися як вогню нового закону не слід, заспокоюють правоохоронці. Сухий закон в Україні поки що не впроваджено.
Володимир Тютюнник, відділ дільничних інспекторів міліції ГУ МВС України в Черкаській області: «Якщо людина випила сто грамів горілки – це не означає, що її треба одразу ловити. Карати слід коли людина хилитається, ображає честь і гідність інших людей – тоді має місце протокол».
В області вже попередили про це понад 1700 осіб. Саме стільки вже складено адміністративних протоколів з початку дії нового закону. А от чи допоможуть ці новації місту жити без хмелю у голові – посадовці не знають.
Анатолій Тімон, департамент екології та безпеки населення МВК: «У нас діють багато законів, а от виконання їх дуже відстає. Особистий приклад молоді дає старше покоління, тож від цього і залежать усі перспективи».
Проблемною наразі залишається і ситуація із визначенням місць для вживання алкогольних напоїв та куріння. Їх бракує
Анатолій Тімон, департамент екології та безпеки населення МВК: «І ліс може бути громадським місцем, якщо там є велике скупчення людей».
Про усі факти куріння чи розпивання алкоголю у громадських місцях правоохоронці просять повідомляти за телефоном 102 чи до муніципальної інспекції міста. Так, власників приміщень, де не буде встановлена табличка про дозвіл чи заборону куріння, каратимуть.
Ольга Швець, муніципальна інспекції МВК: «Штраф за відсутність таблички становить 3400 гривень».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version