Новини на ВІККАВіККА-новиниЧеркаси потерпають від небаченого нашестя комарів

Черкаси потерпають від небаченого нашестя комарів

-

- Advertisment -

Комарі взяли Черкаси в облогу. Удень, як не в лісі, то ще байдуже. А ввечері від комашиного нашестя містянам немає рятунку. Черкасці розмітають у магазинах із небаченою швидкістю протимоскітні засоби. Біологи ж пояснюють: кровопивць рекордно багато, бо тому посприяла небесна канцелярія. Надмір тепла та вологи – їм найліпші умови для розмноження. Більше розкаже Вікторія Курченко.

Від них добряче дісталося черкаській «Романтиці». Одеситам із «DukeTime» вони рота не давали відкривати. А Віктор Павлік розганяв їх танцями. Ще в червні комарі розпочали сезон полювання на людей.
Віктор Павлік, співак: «Страшенно комарів багато, комарів так багато, що…»
Хоч ввечері ліпший кльов, та до Дніпра Григорій ні ногою. Як тільки сутеніє, звідси рибалок виганяє кусюча нечесть.
Григорій, рибалка: «Біля очерету ввечері їх тьма-тьмуща, як на човні, то комарі кусають постійно».
Таке нашестя комарів біолог востаннє бачила ще в 60-ті роки, коли була студенткою. Тоді погода так само була на боці комарів. Затяжна весна та дощове й водночас спекотне літо їм – найліпші умови для розмноження. Зараз черкасців атакують відразу три роди комарів.
Ніна Нікітченко, кандидат біологічних наук, доцент кафедри біології та біохімії ЧНУ ім. Б. Хмельницького: «Зазвичай одні в один час активні, другі – в інший, треті – ще пізніше. А вийшло цього року, що вони одночасно всі наплодилися. І волога, і температура давали личинкам на два тижні раніше розвинутися та перетворитися в лялечку».

А в таку спеку лялечка менш аніж за три доби стає дорослою комахою. Це при тому, що комариха дає життя відразу двом сотням нових кровопивць. На таке комашине нашестя швидко відреагував ринок. Боротися з «нічними вампірами» вдома виробники пропонують спеціальними плитками та ультразвуковими приладами. На вулиці – спреями, кремами та спіралями. Вартують антимоскітні засоби від кількох гривень до кількох десятків.
Лада Подолян, завідувачка секції будівельного гіпермаркету: «У цьому році дуже великий попит. Люди звикли користуватися такими засобами. Найчастіше запитують пластини, спіралі та спреї. Народними засобами мало хто користується. Всі хочуть радикальні методи».
Не годувати комарів, а захищатися радять і лікарі. Бо можна й у черзі до алерголога опинитися.
Тетяна Кандул, лікар-алерголог Черкаської обласної лікарні: «Комар при укусі виділяє частину слини. Там є токсичні речовини, білкові речовини. Комар є переносником інфекцій – менінгіту та японського енцефаліту. Тому на будь-який із компонентів слини може бути алергічна реакція».
На щастя, такі випадки черкаські лікарі фіксують рідко. А надокучатимуть комарі містянам, за прогнозами фахівців, ще з місяць.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Чигирині невідома особа викрала з клумби кущі квітів

Сьогодні, 18 травня, невідомий зловмисник близько четвертої години ранку поцупив з клумби кущі квітів. Про це повідомляє пресслужба Чигиринської...

У Черкасах зіткнулися два авто, водія Mitsubishi госпіталізували

ДТП сталася вчора близько 13:30 години у Черкасах. 76-річного водія Mitsubishi  госпіталізували. Про це повідомляє пресслужба ГУНП в Черкаській...

Цікаве:

Стратегії вивчення граматики англійської мови для новачків

Вивчення англійської мови може бути захоплюючим і в той...

23 червня в Києві стартує Incrypted Conference 2024

Це вже вчетверте, коли криптомедіа Incrypted організовує одну з...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x