Черкаси – місто контрастів

Черкаси все більше перетворюються на місто контрастів. Поряд із розкішшю з’являється бідність та злидарство. В районі «Д» контрастність особливо помітна. На вулиці Різдвяній біля великих сучасних палаців пенсіонерка збудувала халупу. Сусіди вже давно махнули на жінку рукою, її вважають не сповна розуму. Журналіст ВІККА-НОВИН Юлія Кропива після спілкування з жінкою вважає, що черкащанка потребує медичної допомоги. Але через людську байдужість продовжує жити у халупі.

Юлія Кропива, кореспондент: « На вулиці Різдвяній стоїть справжня руїна – без вікон та дверей, без світла та води. В цій хатині, збитій із старих дошок, живе тітка Валя».
Її занедбана халупа нікого з месцевих вже не дивує. Років 10 тому тут була пожежа. Згоріла майже вся хата. Пенсіонерка збудувала нову. Дошку до дошки прибивала самотужки.
Будівельники з сусіднього двору, які зводять черговий палац, лише дивуються таким архітектурним формам. Найбільше бентежить техніка безпеки.
Алла Василівна вже звикла до «незвичного сусідства». Навіть співчуває жінці.
Алла Василівна, сусідка: «Вона була вчителькою в 9 школі. Школу закінчила з золотою медаллю. Від великого розуму – збожеволіла. Вона лазить по смітниках, не вмивається. В неї є там погріб, вона там живе».

Побачивши журналістів, тітка Валя вилізла із льоху. Але на поріг хати не пустила.
Тітка Валя, пенсіонерка: «Ви для германського пуска програми робите, уматуйте отсюда».
Далі мова про антирадянські настрої, німецьку окупацію та хліб по талонах. Не потрібно бути медиком, щоб зрозуміти – колишня вчителька має проблеми із психічним здоров’ям. Єдине, що повертає її до реальності, – це можливість втратити халупу. Земля, на якій вона стоїть, коштує не менше 20-30 тисяч доларів. Від непроханих гостей жінка захищається по-своєму – дошками та цвяхами.
Тітка Валя: «Все життя буду будувати».
Сусіди стверджують, що жінка безпечна для оточуючих, але від неї краще триматися подалі.
Алла Василівна, сусідка: «Колись Ольга Іванівна каже: «Продай хату та їдь до села», – А вона відповідає: «Що ж я без смітника буду робити». У неї є брат, працює головним лікарем в Чигиринській лікарні. 10 років тому приїжджав, вона таке влаштувала. Він їй їжу через паркан перекидав. Це було щось страшне».
Тітка Валя живе в свої халупі вже більше 10 років. За цей час поряд виросли сусідські палаци та маєтки. Ремонтуючи їх, сусіди віддають жінці старий будівельний матеріал.
Вона охоче забирає старі дошки, щоб ще надійніше зміцнити свою дерев’яну фортецю.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net