Черкаси до Дня прапора прикрасили національною символікою

Свято синьо-жовтого. 23 серпня вся Україна святкує День прапора. Вперше національний прапор з’явився в Черкасах 7 листопада 1989 року в колоні під час демонстрації. А через рік національний стяг України був піднятий на 14-метровій щоглі на Театральній площі міста. Учасники тих подій зазнали гоніння та переслідування від тодішньої влади. Як ушановують синьо-жовтий прапор сьогодні, дізнавалася наша Вікторія Хамаза.

Прапор України вже давно став одним із улюблених атрибутів черкащан. Синьо-жовтий стяг прикрашає не лише адміністративні будівлі, але й машини та навіть будинки. Наприклад, родина Гвоздів перенесла свою любов до національних кольорів на власний будинок. Вони розмалювали вікна та балкон у синьо-жовті барви.
Людмила Гвоздь, жителька м. Черкаси: «Треба було зробити утеплення, і я запропонувала розмалювати все в кольори прапора України. Ми посміялися. Через деякий час я приїжджаю, бо мешкаю зараз не тут, і бачу таку ось веселу картину, яка приємно здивувала. Це – наша країна, і її потрібно любити ось так».
Ігор говорить: із вибором кольору не вагався. Хотів здивувати не лише сестру, але й сусідів. На роботу в чоловіка пішло три тижні та сорок літрів фарби. Патріотичну ідею він втілював у життя самотужки.
Ігор Гвоздь, жителька м. Черкаси: «Скотчем обкручувався, вилазив на мотузці й усе це фарбував. Витратив відро фарби одного кольору та іншого. Треба було дібрати все т вгадати тональність. Ще підложку під цю краску робив. Сусіди всі фотографують, виставили на «YouTube» і кажуть, що там живе Президент України».

А от у районі «Луначарський» культ синьо-жовтого діє вже декілька місяців. Там кожен під’їзд прикрашений не лише державним прапором, але й стягом Черкас. Національними символами неабияк пишаються. За словами пенсіонера Миколи Степановича, такі патріотичні прикраси є гарною пропагандою національних цінностей.

Микола Степанович, житель м. Черкаси: «Я дуже позитивно на це реагую. Добрі люди організували все це. Я думаю, що на всіх будинках має бути стяг».
Ідея прикрасити будинки прапорами належить місцевому комітету самоорганізації населення. За словами одного з ініціаторів акції Руслана Зорі, така патріотична ініціатива припала до вподоби як дорослим, так і малечі.
Руслан Зоря, голова КСН «Луначарський»: «Дуже позитивно реагували, особливо молодь, діти. Вони брали дуже активну участь, допомагали чіпляти ці прапори. Негативу практично я не пам’ятаю. Люди мають знати, який вигляд має прапор України, знати гімн України, історію, традиції».
Історик Сергій Шамара нагадує: український прапор має багату історію та цікаве тлумачення. З усіх 13 країн, які в науці класифікують слов’янськими, лише український і боснійський прапори на мають червоної барви. До того ж поєднання синього та жовтого кольорів має символічне значення.
Сергій Шамара, кандидат історичних наук: «Синя та жовта барва з давніх часів відображали головні святості українського народу. Зокрема, синій відображав воду, а жовтий – вогонь».

А от вчення про освоєння простору фен-шуй класифікує український біколор, як удалий. Воно не радить перевертати його на «жовто-синій», а якщо щось і міняти, то синій колір – на блакитний, а жовтий – на золотистий. Поєднання блакитного та золотистого за фен-шуєм означатиме для українців «небесну милість».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net